Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2019 07:00
Quantic Dream będzie tworzyć na różne platformy Xbox PlayStation PC Nintendo
4049V

Quantic Dream zrezygnowało z ekskluzywności PlayStation. Twórcy zostali studiem multiplatformowym

Deweloperzy Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze oraz Detroit: Become Human potwierdzili ważną wiadomość dotyczącą swoich kolejnych planów. Studio nie będzie już pracować wyłącznie dla Sony i kolejny gry pojawią się na sprzętach innych firm. Gracze z całego świata mogą szykować się na wielkie opowieści.

Wczoraj miałem okazję wspomnieć na portalu o inwestycji NetEase Games. Chińska korporacja postanowiła nabyć pakiet mniejszościowy francuskiego studia i jednocześnie zainwestować pieniądze w rozwój nowych produkcji. Twórcy Detroit: Become Human będą kreować gry na nową generację.

NetEase Games szykuje się na next-geny. Chińczycy kupili akcje Quantic Dream

W oficjalnej informacji nie otrzymaliśmy szczegółów dotyczących kolejnych planów, ponieważ na pierwszą prezentację nowej gry przyjdzie nam pewnie zaczekać może nawet kilka lat, jednak już teraz twórcy postanowili zaznaczyć – nowe gry powstaną na wiele platform.

Szefowie Quantic Dream – David Cage i Guillaume de Fondaumière – udzielili serii wywiadów, w których podkreślają, że odejście od ekskluzywnych gier dla marki PlayStation, to nowy początek dla ich firmy.

„Naszym celem jest obecność na wszystkich platformach, gdzie jest publiczność, która może cieszyć się naszymi doświadczeniami. Oczywiście będziemy nadal rozwijać gry na PlayStation, platformie, którą znamy bardzo dobrze po 12 latach współpracy z Sony, ale będziemy także obecni na wszystkich innych, istotnych platformach.”

Jest to naprawdę interesująca wiadomość, ponieważ kolejne przeładowane trudnymi decyzjami gry będą dostępne na innych urządzeniach. Nie padają aktualnie konkretne nazwy, ale należy podkreślić, że Quantic Dream będzie rozwijać tytuły na next-geny.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-29-heavy-rain-studio-quantic-dream-no-longer-making-playstation-exclusives

Tagi: Multiplatformowość NetEase Games Quantic Dream