Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2019 08:00
Microsoft Xbox E3 2019 z wielkim wystąpieniem
2482V

Spencer zapowiada największe E3 w historii

Ubiegłoroczne wystąpienie Microsoftu na E3 było wyjątkowym widowiskiem, ale Phil Spencer się dopiero rozgrzewa. Szef marki Xbox jest przekonany, że nadciąga jeszcze lepsza konferencja.

Sony oficjalnie potwierdziło, że nie zamierza przyjechać na E3 2019, więc najwidoczniej sytuację chce wykorzystać konkurencja. Microsoft, Nintendo oraz kilka czołowych firm potwierdziło już swoje przybycie do Los Angeles i ta pierwsza korporacja zapewni graczom fantastyczny spektakl.

The Initiative z kolejnym deweloperem odpowiedzialnym za God of War. Microsoft poszerza nowy zespół

Larry "Major Nelson" Hryb i Phil Spencer rozmawiali na temat planów, a ich dyskusja została zamieszczona jako audio-wywiad na stronie tego pierwszego. Spencer nie ukrywał, że rezygnacja Sony z E3 była szeroko komentowana w Microsofcie, ponieważ zespół miał początkowo dwie możliwości: wykorzystać rezygnację i pójść na całość lub zaoszczędzić trochę pieniędzy i zdecydować się na mniejszą imprezę.

Szef marki Xbox zaznaczył, że zdecydowano się podążyć własną drogą oferując… Największe E3 w historii:

„Jedziemy i zamierzamy zaoferować największe E3 w historii. Uwielbiam możliwość bycia z naszymi fanami oraz branżą.”

Jak to jest możliwe? Już na ubiegłorocznej imprezie zobaczyliśmy tonę dobrych gier, a wielu graczy okrzyknęło wydarzenie „najlepszym wystąpieniem w historii E3”, ponieważ Amerykanie zapewnili tonę atrakcji. Teraz ma być jeszcze lepiej, więc…? Sytuacja jest dość oczywista.

Phil już na ubiegłorocznym E3 wspomniał o pracy nad nowymi Xboksami, więc najwyższy czas wyłożyć konkrety. Na show nie powinno zabraknąć informacji dotyczących Project xCloud, ale to będzie na pewno dobry moment na pokazanie next-genów.

Źródło: https://majornelson.com/podcast/633-phil-spencer-stops-by/

Tagi: E3 e3 2019 Microsoft Next-gen xbox anaconda Xbox One