Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2019 16:54
PUBG Lite darmowa wersja znanej gry
1941V

PUBG Lite to darmowa wersja znanego Battle Royale

Bluehole Studios nie odpuszcza Fortnite. Twórcy przygotowują nową wersję swojej cenionej produkcji, która będzie dostępna za darmo. PUBG Lite ma przyciągnąć do siebie graczy, którzy nie mogą pozwolić sobie na mocne PC-ty.

Największą konkurencją PlayerUnknown's Battlegrounds jest oczywiście Fortnite Battle Royale, które od dnia premiery jest dostępne za darmo. Najwidoczniej ekipa odpowiedzialna za PUBG postanowiła zmierzyć się z tym problemem i od ubiegłego roku trwają prace nad nową wersją.

PUBG z dużą aktualizacją na konsolach. Vikendi trafiła do gry

PUBG Lite powstaje od października – będzie to zupełnie darmowa produkcja, która zapewni identyczne wrażenia jak jej „starszy brat”. Tytuł wyląduje na Steam i aktualnie trwają testy propozycji, lecz niestety autorzy zdecydowali się skupić tylko na Tajlandii.

To gracze z tego kraju zajmą się dokładnym sprawdzeniem pozycji, która charakteryzuje się znacznie niższymi wymaganiami sprzętowymi – to właśnie z tego powodu pojawia się w tytule „Lite”. Nowy PUBG ma trafić w gust graczy, którzy nie mogą pozwolić sobie na mocnego PC-ta i grają przykładowo na laptopach z integrowaną kartą graficzną.

Podczas bety zainteresowani otrzymają dostęp wyłącznie do jednej mapy (Erangel), ale jednocześnie studio udostępni trzy tryby – solo, duo i squad w TPP. Deweloperzy podkreślają, że „aktualnie” PUBG Lite jest dostępny tylko w Tajlandii, ale jest to pewnie kwestia czasu.

Tak prezentują się wymagania sprzętowe PUBG Lite:

PUBG LIte wymagania sprzętowe PC

Źródło: https://www.everyeye.it/notizie/annunciato-pubg-lite-sara-free-to-play-alla-portata-dei-pc-meno-performanti-361320.html

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds pubg lite