Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2019 20:31
Nintendo Switch z rozgrywką w 3D patent
1602V

Nintendo Switch może otrzymać rozgrywkę w 3D? Japończycy zgłosili patent

Nintendo może szykować się do rozszerzenia doświadczenia wszystkich posiadaczy Nintendo Switchów. Firma zgłosiła nowy patent, który sugeruje zabawę w 3D.

Nintendo już wielokrotnie oferowało graczom rozgrywkę w 3D. Firma nie zawsze odnosiła oczekiwany sukces, jednak systematycznie pojawiają się gry oraz konsole, które pozwalają nam zakosztować w trójwymiarze.

Nintendo Indie Highlights. Japończycy prezentuje gry na Nintendo Switcha

Nintendo Switch najwidoczniej podąży tą drogą, ponieważ w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawiło się nowe zgłoszenie Japończyków, które skupia się właśnie na 3D.

Patent obejmuje śledzenie wzroku za pomocą małej kamery przymocowanej do telewizora – technologia ma stworzyć złudzenie głębi i pozwoli na rozgrywkę bez wykorzystywania specjalnych okularów. Należy przy tym zaznaczyć, że sprzęt ma również posiadać drugi wariant, w którym właśnie wykorzystamy gogle do śledzenia wzroku. W rezultacie mamy otrzymać odpowiedni efekt podczas rozgrywki.

Oczywiście może to być wyłącznie jedna z technologii, która nigdy nie trafi do szerokiego grona odbiorców, ale warto zauważyć, że Nintendo wciąż eksperymentuje z 3D i najwidoczniej firma na aktualnej generacji chce nas nadal pozytywnie zaskakiwać.

Już Nintendo Labo pokazało, że Japończycy mają ciekawe plany dotyczące wsparcie Nintendo Switcha, więc może i tym razem otrzymamy dodatkowy sprzęt, który wpłynie na zabawę?

Nintendo Switch 3D

Źródło: https://gamingbolt.com/new-nintendo-patent-could-hint-at-upcoming-3d-gaming-feature-for-switch

Tagi: 3D Nintendo nintendo switch

Nie przegap