Jak wspominacie oryginalny Resident Evil 2? Polska branża wypowiada się o serii

News
1550V
Jak wspominacie oryginalny Resident Evil 2? Polska branża wypowiada się o serii
Wojciech Gruszczyk | 25.01.2019, 13:44

Dzisiaj wielu graczy powróci do Raccoon City. Oczekiwany horror Capcomu jest już dostępny na całym świecie, więc jest to dobry moment na mały powrót do przeszłości. Jak wspominacie Resident Evil 2?

2019 rok rozpoczął się prawdziwym trzęsieniem ziemi z pięknej Japonii. Zagraliśmy w mocny Ace Combat 7, rozkoszujemy się teraz Resident Evil 2, a jeszcze przed nami premiera Kingdom Hearts 3. Trzy uznane IP wracają w wielkim stylu i jest to naprawdę dobry prognostyk dla następnych miesięcy.

Resident Evil 2 - recenzja gry. Crapy z drogi, bo hit idzie

Od dzisiaj wielu naszych czytelników powróci do Resident Evil 2. Capcom zdecydował się na pełne odświeżenie gry, która otrzymała nie tylko nową oprawę, czy też ustawienie kamery, ale zespół odpowiedzialny za produkcję zdecydował się rozbudować historię, czy też dorzucić do produkcji kilka lokacji.

Cenega – rodzimy wydawca – postanowił zaprosić kilka osób z naszej branży i zapytać właśnie o pierwszy Resident Evil 2. W materiale usłyszycie między innymi naszego naczelnego – Rogera – oraz byłego naczelnego PSX Extreme – Butchera.

To oczywiście dobry moment na mały powrót do przeszłości. Dla mnie Resident Evil 2 to prawdziwy koszmar – doskonale pamiętam pierwsze podejście do gry, bo płytka pojawiła się w napędzie konsoli na wieczór, więc planowo pobiegałem przez dwie godziny – tak „przed snem”. Niestety, tej nocy i tak nie zasnąłem nawet na sekundę. Ja faktycznie bałem się, że jak tylko zamknę oczy, to przyjdą zombie. Dopiero na drugi dzień miałem wolne, zacząłem rozgrywkę od początku (brak memorki:)) i wtedy też oswoiłem się z tymi truposzami. Gra zaskakiwała mnie na każdym kroku – pamiętacie powitanie z Lickerem? To była prawdziwa moc. Nie wiedziałem czego się spodziewać, a każde otwarcie nowych drzwi (to czasami trwało!) sprawiało, że jeszcze mocniej trzymałem kontroler... Pamiętam nawet, że próbowałem rozgryźć system i jak „drzwi otwierają się XX sekund” to za nimi będą zombie. Nie miało to pewnie kompletnie sensu, ale wtedy w to wierzyłem! :)

To jak wspominacie Resident Evil 2?

Źródło: własne

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper