Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2019 17:28
Fortnite na Intel Extreme Masters
711V

Fortnite na IEM! Prawie 2,5 mln zł w puli nagród

ESL i Epic Games zagwarantują wielkie widowisko, podczas którego gracze mogą szykować się na dwa weekendy przepełnione Fortnite. Do Katowic przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata i zawalczą o sporą pulę nagród.

Na IEM Expo 2019 odbędzie się ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite. Wydarzenie odbędzie się podczas dwóch weekendów i pozwoli widzom oglądać zmagania najlepszych graczy – na imprezę przyjdzie aż 200 zawodników oraz influencerów związanych z Fortnite.

Fortnite z poważnym błędem w kodzie gry. Wolniejsze strzelanie w 30 fps

W dniach 23-24 lutego odbędzie się polska edycja rozgrywek, w których zainteresowani podzielą się pulą nagród wynoszącą około 380 tysięcy zł. Natomiast w kolejny weekend (1-3 marca) zostanie zorganizowany międzynarodowy turniej z nagrodami sięgającymi około 1,9 mln zł.

Tak sytuację skomentował Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL:

„ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje"

Przedstawicielowi ESL wtórował Rob Hodson, Esports Manager w Epic Games:

„Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie, a jej fani to niesamowici pasjonaci gamingu. Współpraca z ESL w Katowicach daje nam szansę zaprezentowania niektórych z tych niesamowitych międzynarodowych talentów"

Organizatorzy muszą zadbać o ogromną strefę – dla Fortnite zostanie przeznaczona powierzchnia 2500 m2, na której wyląduje 100 komputerów PC i 100 konsol PlayStation 4. Turnieje będą transmitowane do Sieci, a widzowie na miejscu otrzymają możliwość zobaczenia w akcji najlepszych graczy oraz wzięcia udziału w zawodach otwartych:

„ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to wydarzenie, które daje możliwość każdemu z uczestników strefy free-to-play szansę na wygranie nagród rzeczowych z puli nagród o wartości prawie 200 000 zł.”

W tym momencie potwierdzona została obecność następujących par influencerów:

72hrs i Chap, 7ssk7 i Jamside, Bizzle i Dmo, Boyerxd i Crippa, Dementos i Fwexy, Hoopek i Sk1x, Issa i Kamo, Kinstaar i Hunter, Magin i Juganza, Mirwana i Inclyde, Mitr0 i Khuna, Motor i ErycTriceps, Nate Hill i FunkBomb, RazZzero0o i x8, Saf i Zayt, Sak0ner i Skram, Skite i Vato, Taiovsky i Nero, Teeqzy i Mushway, Tfue i Cloak, TheVic i Blaxou, Vivid i Poach, ZexRow i Vinny1x.

Dodatkowe informacje zostaną przedstawione w kolejnych tygodniach.

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Software