Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 16:36
Fortnite problem z fpsami
1858V

Fortnite z poważnym błędem w kodzie gry. Wolniejsze strzelanie w 30 fps

Najnowsza gra Epic Games odnotowuje rekordowe zainteresowanie, ale część graczy może nie móc rywalizować z rówieśnikami na identycznych warunkach. Okazuje się, że strzelanie w 30 klatkach na sekundę jest wolniejsze.

Epic Games zamierza w 2019 roku promować cross-platformową rozgrywkę. Twórcy Unreal Engine chcą złamać wszystkie bariery, jednak wiele na to wskazuje, że zespół musi na początku dopracować swój największy hit.

Najlepiej zarabiające gry 2018 roku. Fortnite i PUBG na szczycie rankingów

Fani Fortnite dostrzegli niepokojącą sytuację – podczas rozgrywki w 30 fps, gracz zadaje mniej obrażeń na sekundę względem zawodnika, który może liczyć na rozgrywkę w przykładowo 60 fps. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ w sieciowych tytułach liczba klatek nie może wpływać na nasze możliwości.

Problem pojawił się na PC (przy zablokowanych 30 fps) oraz Nintendo Switch, więc możemy śmiało przypuszczać, że wielu sympatyków Fortnite musi męczyć się z niezdrową rywalizacją.

Digital Foundry zbadało problem – dziennikarz ustawił kilka ścian i zaczął je niszczyć za pomocą karabinu. Przy pierwszej próbie szereg bloków padł po 27,62 sekundach (30 fps) lub 26,08 sekundach (60 fps), więc mówimy tutaj o różnicy 1,44 sekundy (5,24%). Przy drugim podejściu przewaga wynosiła już 6,45%.

Nie są to wyjątkowo wielkie liczby, jednak warto zwrócić uwagę, że takie niedogodności nie powinny mieć miejsca. Podczas pojedynku jeden na jednego (30 fps vs. 60 fps) z takim samym uzbrojeniem – zawodnik z lepszym urządzeniem będzie miał przewagę.

Epic Games zna problem i zamierza interweniować:

„Jesteśmy świadomi tego problemu i badamy jego rozwiązanie. Będziemy informować graczy, jak tylko zdobędziemy dodatkowe informacje".

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-23-it-turns-out-playing-fortnite-at-30fps-puts-you-at-a-disadvantage

Tagi: epic games Fortnite fps Gearbox Software Problem