Sony zakłada nowe studio, które pracuje nad grą dla PlayStation 5. W zespole animator Red Dead Redemption 2

News
2185V
Sony zakłada nowe studio, które pracuje nad grą dla PlayStation 5. W zespole animator Red Dead Redemption 2
Wojciech Gruszczyk | 24.01.2019, 14:00

Nie tylko Microsoft aktywnie myśli o nowej generacji. Sony założyło nowe studio, do którego właśnie dołączył James Martinchek. Mężczyzna miał wcześniej okazję pracować dla Naughty Dog oraz Rockstar.

W ostatnich miesiącach często słyszymy o nowych zespołach dołączanych do Microsoftu, ale również Sony nie próżnuje. Japończycy utworzyli studio, które zgarnia teraz talenty z naszej branży.

PlayStation Now wchodzi do kolejnych europejskich krajów

Quentin Cobb od maja ubiegłego roku pracuje dla Sony – mężczyzna wciąż nie potwierdził studia oraz nowego projektu, jednak twórca ponownie wskoczył w buty starszego projektanta. Wcześniej przez ponad 7 lat pracował dla Naughty Dog.

Wspominam o nim nie bez powodu, bo to właśnie Cobb powitał w szeregach Sony nowy-stary talent – James Martinchek dołączył do japońskiej korporacji. Deweloper ostatnie 3 lata spędził w Rockstar i jako starszy animator pracował nad Red Dead Redemption 2. Martinchek wcześniej przez miesiąc pomagał Naughty Dog.

Cobb dodał również, że „w przyszłości” poznamy nowy zespół oraz projekt rozwijany przez wewnętrzna ekipę Sony. Możemy mieć jednocześnie pewność, że gra powstaje już na PlayStation 5, ponieważ większość formacji z SCE Worldwide Studios pracuje już nad grami na nową generację.

Źródło: Twitter

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper