Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 16:07
SteamWorld Quest zapowiedziano mamy zwiastun
996V

SteamWorld Quest nadciąga. Twórcy stawiają na karcianego RPG-a

Image & Form potwierdziło rozbudowę uniwersum SteamWorld. Twórcy pracują nad kolejną produkcją, która jeszcze w tym roku trafi na Nintendo Switcha. Na dobry początek otrzymaliśmy wstępne informacje oraz zwiastun.

SteamWorld Quest to „karcianka RPG” przygotowana przez Image & Form, czyli twórców odpowiedzialnych za  SteamWorld Dig, SteamWorld Dig 2 oraz SteamWorld Heist. Gra została zapowiedziana podczas Nintendo Indie Highlights.

Wargroove z datą premiery. Świetny zwiastun duchowego następcy Advance Wars

Twórcy postanowili znacząco odświeżyć swoją serię. SteamWorld Quest łączy ze sobą grę karcianą z RPG-iem, a podczas rozgrywki trafimy oczywiście do znanego i cenionego przez graczy świata. W trakcie przemierzania krain będziemy budować talię z ponad 100 unikalnych kart i za ich pomocą walczyć z napotkanymi przeciwnikami.

Jak na konkretnego RPG-a przystało – nasi bohaterowie zbiorą punkty doświadczenia, otrzymają lepsze uzbrojenie, a autorzy nie zapomnieli oczywiście o licznych dodatkowych misjach, które rozbudują główną fabułę.

SteamWorld Quest jeszcze w tym roku trafi na Nintendo Switch, ale zespół odpowiedzialny za tytuł podkreśla, że gra „na początku” zadebiutuje na konsoli Japończyków, więc możemy się spodziewać czasowej ekskluzywności.

Tagi: Image & Form Steamworld Quest zapowiedź