Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.01.2019 10:23
Square Enix zaklepuje styl graficzny HD-2D
1495V

Square Enix zaklepuje styl graficzny HD-2D

Square Enix postanowiło zaklepać sobie w europejskim urzędzie marek graficzny styl HD-2D, który znamy z Octopath Traveler.

Octopath Traveler mimo takiego sobie przyjęcia i recenzji, uznawane jest przez Square Enix za sukces. To, co grę wyróżnia, to zdecydowanie styl graficzny, który łączy wysoką rozdzielczość oraz pikselartowe lokacje.

Plany Square Enix i Koei Tecmo na 2019 r. Deweloperzy kuszą nowymi zapowiedziami

Square ten styl nazwało HD-2D i wiąże z nim długofalowe plany. W europejskim urzędzie zarejestrowano markę HD-2D i HD2D, co wskazuje na to, że Octopath Traveler nie będzie jedyną grą z takim stylem graficznym.

Ten ruch nie powinien nikogo dziwić. Po pierwsze - ten styl graficzny jest idealnym kompromisem między trzymaniem budżetu w ryzach, dostarczeniu stylowej grafiki nawiązującej do ery 16-bitów oraz zachowaniu wysokiej rozdzielczości.

Nie wiemy tylko, czy kolejną grą, która z tego skorzysta będzie trzecia część Bravely Default, nowe Octopath Traveler, czy może Square Enix zaszaleje i w takim stylu doczekamy się którąś odsłoną z serii Final Fantasy, oryginalnie wydanej na SNES-a.

Źródło: https://www.wipo.int

Tagi: Octopath Traveler Square Enix