Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 21.01.2019 19:45
Work x Work prawdopodobnie ukaże się na Zachodzie
374V

Work x Work prawdopodobnie ukaże się na Zachodzie

Nowa gra twórców m.in. serii Mother/Earthbound i Legend of Mana najprawdopodobniej zostanie zlokalizowana. FuRyu zarejestrowało w Stanach Zjednoczonych znak towarowy, który dość mocno to sugeruje.

Gra ukaże się na Zachodzie prawdopodobnie pt. Heroland, co jest nazwą miejsca, gdzie toczy się akcja Work x Work. Tytuł w Japonii pierwotnie ukazał się na Nintendo Switch (jesienią zeszłego roku), niedługo jednak zostanie też wydany na PlayStation 4.

Historia koncentruje się na dwóch postaciach. Pierwszy to Elric Bausch, książę z królestwa Uishoal. Był on kandydatem do tronu, lecz wskutek politycznych zawirowań spadł w hierarchii ważności na osiemnaste miejsce. Teraz mówią na niego “18”. Książę ma nieznośny zwyczaj patrzenia na ludzi z góry, ale w głębi duszy to dobry chłopak. Drugiego bohatera nazywają Pochio, choć nie jest to jego prawdziwe imię. Pochodzi on z ubogiej rodziny mieszkającej na prowincji i obecnie pracuje w parku rozrywki wybudowanym na niewielkiej wyspie, gdzie toczy się akcja.

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z dungeon crawlerem, choć dość specyficznym. Rzecz bowiem polega na kierowaniu grupą gości wspomnianego parku, nad którą mamy ograniczoną kontrolę.

W pracach nad grą uczestniczyli m.in. Nobuyuki Inoue (reżyser Mother 3) jako scenarzysta, Takahiro Yamane (Kamaitachi no Yoru 2) jako reżyser oraz Tsukasa Masuko (Megami Tensei, Shin Megami Tensei) jako kompozytor muzyki.

Tagi: FuRyu Netchubiyori Work x Work