Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.01.2019 16:13
Fanowski patch naprawia Dragon Age: Początek na PC
1298V

Fanowski patch naprawia Dragon Age: Początek na PC

Dragon Age: Początek uważane jest przez wielu za jedną z ostatnich dobrych gier Bioware. Konsolowa wersja co prawda nie miała startu do PC-towego wydania, ale i tak odniosła spory sukces.

Nie oznacza to jednak, że Dragon Age: Początek na PC był grą idealną. Wręcz przeciwnie - tytuł naszpikowany był błędami, a do tego studio musiało wyciąć sporo zawartości z którą się po prostu nie wyrobiono na dzień premiery.

Dragon Age 4 zapowiedziane. BioWare nie zapomina o smokach

Część wyciętej wcześniej zawartości pojawiło się jako DLC, ale sporo z tego zostało - tak się do tej pory wydawało - zapomniane na wieki. Jednak tam, gdzie deweloper nie może, tam pojawiają się fani i podejmują się odważnych prób ożywienia gry.

Qwinn's Ultimate DAO Fixpack to projekt, nad którym prace ruszyły w 2010 roku. Cel był prosty - naprawiać błędy, które ominęło Bioware, jednocześnie przywracając skasowaną zawartość.  Kolejne wersje stawały się coraz potężniejsze, przynosząc więcej i więcej zmian.

Najnowsza wersja naprawia aż 790 różnorakich błędów, począwszy od niedoróbek w tekstach, przez źle działające skrypty, zadania i inteligencję jednostek. To, czego modyfikacja nie robi, to zmiany w balansie gry i dodawanie nowych przedmiotów. Więc nie musicie się obawiać o modyfikację, która psuje wasz obraz Dragon Age: Początek.

Moda pobierzecie z NexusMods. Tam też możecie sprawdzić z którymi modyfikacjami jest on kompatybilny.

Źródło: https://www.nexusmods.com/dragonage/mods/4689/

Tagi: BioWare Dragon Age: Początek EA Polska pc wideo