Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.01.2019 18:30
Warframe z pełnym cross-playem? Deweloperzy badają możliwości
3069V

Warframe z pełnym cross-playem? Deweloperzy badają możliwości

Warframe obecny jest aktualnie na PC-tach i wszystkich konsolach. Jednak gracze nie są w stanie grać razem z sobą. Czy Digital Extremes wprowadzi pełny, międzysprzętowy cross-play?

Warframe gdziekolwiek się nie pojawi, tam odnosi sukces. Na PC-tach to jedna z najpopularniejszych gier, a po debiucie na Switchu, Digital Extremes pochwaliło się ponad milionem pobrań.

Warframe odnosi sukces na Nintendo Switch. Grę pobrało już milion osób

Opcja wspólnej gry między platformami istnieje chociażby w przypadku PS4 i PC od samej premiery w 2013 roku. Teraz jednak, gdy tytuł dostępny jest na wielu platformach ,gracze chcieliby mieć możliwość wspólnej gry, tak jak w Fortnite i Rocket League.

Jeden z deweloperów z Digital Extremes, zapytany o to podczas transmisji na Twitchu przyznał, że chętnie wprowadziłby taką opcję do gry.

Jako gracz - chciałbym taką opcję. Jako deweloper - to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Sporo gier za to się zabiera, ale każdy tytuł to inne umowy i negocjacje z właścicielami platform.

Warframe jest grą, która ciągle się zmienia, ciągle rozwija. Jesteśmy jednak zainteresowani cross-playem i raczej to zrobimy. Nie chcę jednak niczego obiecywać na samym początku roku.

Zdradzono też, że nawet jeśli pełny cross-play nie będzie możliwy do zrealizowania, deweloperzy postarają się dodać opcję przenoszenia postępów i przedmiotów między platformami.

Źródło: https://www.pcgamer.com/warframe-cross-play/

Tagi: Digital Extremes nintendo switch pc PlayStation 4 Warframe Xbox One