Microsoft przygotowuje „Netflix dla gier”. Firma stawia na streaming gier AAA

News
1681V
Microsoft przygotowuje „Netflix dla gier”. Firma stawia na streaming gier AAA
Wojciech Gruszczyk | 18.01.2019, 16:06

Stwierdzenie „Netflix dla gier” pojawiło się już przy okazji zapowiedzi Xbox Game Pass, ale Microsoft uważa, że taka propozycja dopiero nadciąga. W sprawie Project xCloud wypowiedział się Satya Nadella.

Dyrektor generalny Microsoftu w tym tygodniu spotkał się z dziennikarzami, którym przybliżył ideę Projectu xCloud. Nowa usługa powinna wystartować jeszcze w tym roku i aktualnie trwają testy propozycji wykorzystującej do rozgrywki chmurę.

EA Access powiększone. Unravel Two trafiło do oferty

Satya Nadella zaznaczył, że Project xCloud zaoferuje gry o najwyższej jakości na każdym urządzeniu. Przedstawiciel Microsoftu jest przekonany, że jego korporacja może zainteresować swoją propozycją bardzo szerokie grono odbiorców, ponieważ jego firma posiada ogromny katalog produkcji, które będą systematycznie trafiać do propozycji.

Amerykanie w tym wypadku nie muszą skupiać się wyłącznie na wykupowaniu kolejnych perełek od zewnętrznych deweloperów, ponieważ Project xCloud będzie oparty na pracy zespołów first-party. Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że to między innymi z tego powodu Microsoft w ostatnich miesiącach chętnie dołącza do swojej rodziny kolejne firmy, ponieważ korporacja chce posiadać odpowiednie zaplecze.

Dużym atutem Microsoftu jest podobno angażowanie graczy na PC – firma wciąż inwestuje w rynek komputerów osobistych, a dzięki Xbox Play Anywhere gracze mają dostęp do swojego katalogu na dwóch urządzeniach.

Nadella wspomniał również, że nawet pracownicy Microsoftu wykorzystują zwrot „Netflix dla gier” - właśnie tak nazywany jest Project xCloud. Oczywiście w tym wypadku twórcy gier mają trudniejsze zadanie, ponieważ muszą wziąć pod uwagę liczne problemy, takie jak przykładowo opóźnienia.

Źródło: https://www.businessinsider.com/microsoft-ceo-satya-nadella-xbox-netflix-for-games-2019-1?IR=T

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper