Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2019 14:09
Assassin’s Creed Odyssey Kontrowersje Romans
4309V

Ubisoft przeprasza za wymuszenie heteroseksualnego romansu w DLC do Assassin’s Creed Odyssey

Francuska korporacja musi przepraszać za ostatnie rozszerzenie do Assassin’s Creed Odyssey. Twórcy wymusili pewną decyzję i ta sytuacja nie spodobała się niektórym fanom serii.

Ubisoft rozwija Assassin’s Creed Odyssey za pomocą fabularnych dodatków, jednak wątek zaproponowany przez deweloperów został źle odebrany. Firma zdecydowała się przeprosić i wytłumaczyć sytuację.

Assassin's Creed: Odyssey - recenzja gry. Grecja all inclusive

OSTRZEGAM PRZED MAŁYM SPOILEREM

Ubisoft promując Assassin’s Creed Odyssey zapowiadał swobodę działania. Gracz wybiera na początku płeć bohatera, a później może swobodnie decydować o losach postaci – dyrektor kreatywny Jonathan Dumont wspomniał w październiku, że jego studio „nigdy nie zmusi graczy do romantycznych sytuacji, w których mogą poczuć się niekomfortowo”.

Mimo to w rozszerzeniu Dziedzictwo Pierwszego Ostrza: Spuścizna Cienia nie otrzymujemy takiej swobody – na końcu Alexios/Kassandra muszą wejść w związek heteroseksualny, który w dodatku kończy się posiadaniem potomstwa. Deweloperzy zignorowali wszystkie wybory graczy – część zainteresowanych zdecydowało się na stworzenie homoseksualnej postaci i romansowali z osobami tej samej płci.

Część fanów gry doszukała się tutaj również drugiego dna – Ubisoft miał pokazać homoseksualizm jako pewne doświadczenie, przez które może przejść młodzież, ale gdy już osoby dorastają, to decydują się na związek heteroseksualny

Deweloperzy zdecydowali się na szybką reakcję. Jonathan Dumont w oficjalnym oświadczeniu przeprosił graczy:

„Po przeczytaniu opinii graczy dotyczących naszego DLC Dziedzictwo Pierwszego Ostrza: Spuścizna Cienia, pragniemy przeprosić graczy rozczarowanych relacją, w którą zostały zaangażowanych ich postacie. Intencją przygotowanej historii było wyjaśnienie, w jaki sposób linia krwi postaci gracza wpływa trwale na Assassynów, ale gdy zobaczyliśmy Wasze wypowiedzi, zdaliśmy sobie sprawę, że ten wątek nam się nie udał.”

Dumont podkreślił, że jego zespół powinien ostrożniej podejść do tego wątku, a całe zamieszanie rozbudziło dyskusję w Ubisofcie i twórcy będą teraz zwracać większą uwagę na zawartość DLC uwzględniając uwagi społeczności – tak aby każdy gracz mógł pozostać wierny swojej postaci.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-01-17-ubisoft-apologises-for-forcing-heterosexual-romance-in-assassins-creed-odyssey-dlc

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey kontrowersje romans Ubisoft

Nie przegap