Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 01:44
Star Wars Gra EA Vancouver Anulowana
2553V

Star Wars w otwartym świecie od EA Vancouver zostało podobno skasowane

Włodarze Electronic Arts nie zamierzają dłużej brnąć w rozwój gry w uniwersum Star Wars, przez którą zamknięto Visceral Games. Według najnowszych doniesień – produkcja została anulowana.

Jason Schreier – dziennikarz Kotaku – otrzymał wiadomość od trzech, dobrze poinformowanych osób i według najnowszych informacji: Electronic Arts postanowiło anulować produkcję gry w otwartym świecie z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Star Wars od Visceral Games nigdy nie mogło odnieść sukcesu. Gra spisana na straty od samego początku

Electronic Arts ma najwidoczniej spory problem z ogromnym tytułem rozwijanym w świecie Star Wars. Prace nad pozycją rozpoczęły się jeszcze w 2013 roku – wtedy to Electronic Arts otrzymało licencję na tworzenie gier w tym uniwersum i zleciło przygotowanie jednego projektu Visceral Games. Twórcy najbardziej znani z serii Dead Space rozwijali liniową grę akcji o kodowej nazwie Ragtag. Nad projektem czuwała Amy Henning – reżyserka serii Uncharted.

Wydawcy nie podobała się wizja projektu, więc po czterech latach prac, zdecydowano się zamknąć Visceral Games, a tytuł powierzyć EA Vancouver. Twórcy znani głównie z serii FIFA oraz Star Wars: Battlefront rozpoczęli kreowanie zupełnie nowej gry, która tym razem miała zaprowadzić graczy do wielkiego, otwartego świata.

Produkcja była rozwijana od 2017 roku, ale według najnowszych doniesień – EA zdecydowało się wrzucić do kosza nawet i tę przygodę. Aktualnie nie zobaczyliśmy nawet skromnego fragmentu rozgrywki lub małej grafiki, jednak najwidoczniej nawet ten projekt nie sprostał oczekiwaniom włodarzy. Ragtag powstawało jednocześnie w EA Motive – do studia dołączyła nawet weteranka branży Jade Raymond, ale kobieta po kilku miesiącach opuściła Electronic Arts. 

Nie możemy raczej liczyć na rychłe potwierdzenie tej wiadomości – nikt nie lubi przyznawać się do porażek – ale wiele na to wskazuje, że w przeciągu najbliższych 5-6 lat nie możemy liczyć na nową historię w świecie Star Wars… Choć warto pamiętać, że tajemniczy projekt związany z tą marką rozwija Respawn Entertainment – gra podobno trafi na rynek pod koniec 2019 roku.  

Źródło: https://kotaku.com/ea-cancels-open-world-star-wars-game-1831786371

Tagi: EA Vancouver Electronic Arts Gwiezdne Wojny Star Wars Visceral Games