Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.01.2019 12:58
Steam w 2019 roku. Valve zdradza plany na najbliższe miesiące
1367V

Steam w 2019 roku. Valve zdradza plany na najbliższe miesiące

Valve w 2018 roku mocno zabrało się za uaktualnianie Steama. W sklepie wprowadzono wiele nowości, a także przeprowadzono jeszcze więcej zmian. Na tym jednak się nie skończy.

Wczoraj opublikowano długie podsumowanie minionego roku na platformie Steam. Valve pochwaliło się tam, że każdego dnia, na Steamie jest 47 milionów aktywnych graczy, 90milionów miesięcznie, a najwięcej w jednym momencie było ich 18,5 miliona.

Valve porządkuje stronę z DLC na Steamie

W samym sklepie zaczęto robić porządki z tzw. fałszywymi grami, dopracowano system filtrowania treści, zaimplementowano nowy wygląd czatu, rozbudowujące jego możliwości, pojawiły się także nowe waluty, narzędzia dla deweloperów czy opcje w listach życzeń.

Na ten rok Valve planuje dalsze zmiany. Ostatnio przebudowano stronę DLC w sklepie, a w kolejce są:

  • Popularyzacja gier w sklepie: pracujemy nad nowym mechanizmem rekomendacji wykorzystującym uczenie maszynowe do wyświetlania gier dla użytkowników na podstawie ich preferencji. Algorytmy są jednak tylko częścią tego nowego rozwiązania, więc projektujemy również inne funkcje, stale oceniając ogólny projekt sklepu.
  • Steam w Chinach: współpracowaliśmy z Perfect World, aby wprowadzić Steam w Chinach. Podzielimy się dodatkowymi informacjami o tym w nadchodzących miesiącach.
  • Aktualizacja biblioteki Steam: pojawią się długo oczekiwane zmiany w kliencie Steam, wśród których znajdzie się poprawiona biblioteka Steam oparta na technologii używanej w czacie Steam.
  • Nowy system wydarzeń: zaktualizujemy system wydarzeń społeczności Steam, abyś mógł wyróżnić ekscytujące wydarzenia w twoich grach, na przykład: turnieje, transmisje lub cotygodniowe wyzwania.
  • Steam.tv: planujemy rozwinąć http://steam.tv/ i transmitować nie tylko niektóre transmisje i specjalne wydarzenia, ale wspierać wszystkie gry.
  • Czat Steam: mamy zamiar wypuścić nową mobilną aplikację Steam Chat, aby umożliwić dzielenie się ulubionymi plikami GIF z przyjaciółmi, podczas gdy jesteś w drodze.
  • Steam Trust: zaktualizujemy technologię stojąca za czynnikiem zaufania w rozgrywkach CS:GO. Stanie się ona również pełną funkcją na Steam, dostępną dla wszystkich gier. Oznacza to, że będziesz posiadać więcej informacji, których możesz użyć w celu określenia, czy dany użytkownik jest oszustem.
  • Program kafejek internetowych Steam: Zamierzamy oficjalnie uruchomić nowy program kafejek internetowych, aby gracze mogli z przyjemnością korzystać z platformy Steam w setkach tysięcy kawiarni internetowych na całym świecie.

Zmiany, zwłaszcza w temacie poprawionej bibliotece Steam wyglądają sensownie. Ciekawe jestem także, jak wypadnie zapowiadana zmiana w algorytmach promowanych gier na stronie głównej sklepu. Tutaj Valve ma sporo do nadrobienia, bo mnóstwo gier po prostu ginie w natłoku premier.

Źródło: https://steamcommunity.com/groups/steamworks/announcements/detail/1697194621363928453

Tagi: pc Steam Valve