Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2019 09:16
Final Fantasy 7 Remake action-RPG czas powstawania
3874V

Final Fantasy 7 Remake powstaje długo ze względu na ważną zmianę. To teraz pełnoprawny action-RPG

Zdecydowanie za długo czekamy na premierę Final Fantasy 7 Remake, więc w sprawie czasu powstawania wypowiedział się producent. Yoshinori Kitase podkreśla, że jego zespół tym razem tworzy RPG-a akcji.

Już w ubiegłym roku Square Enix określiło Final Fantasy 7 Remake jako „gra akcji”, ale teraz sytuację postanowił dokładnie wytłumaczyć producent. Twórcy podjęli ważną zmianę i to właśnie z tego powodu prace trwają tak długo.

Final Fantasy 7 Remake z wielkim ogłoszeniem w 2019 roku. Prace zmierzają w dobrym kierunku

Klasyczny Final Fantasy 7 oferuje turowe pojedynki, jednak decydując się na RPG akcji, autorzy muszą dokładnie przeprojektować wszystkie lokacje. Teraz zespół nie może „oszukiwać” wrzucając bohaterów na nowe areny, a po prostu wszystko musi zostać dopracowane – uwzględniając jednocześnie ruch postaci oraz wrogów.

To właśnie z tego powodu każdy fragment Final Fantasy 7 musie przejść przez trzy etapy:

  • Część 1: Interpretacja lokalizacji z oryginalnego Final Fantasy 7.
  • Część 2: Planowanie modyfikacji/uzupełniania i zmian miejscówek, a następnie zatwierdzenie ich poprzez spotkania, jak również podejmowanie decyzji o tym, ile zasobów jest potrzebnych.
  • Część 3: Faktyczne wdrożenie powyższego, a następnie dopracowanie miejsc.

Deweloperzy biorąc się za nowy teren muszą zatwierdzić każdy szczegół – postacie, wrogów, animacje, obiekty, a nawet wykorzystane elementy. Dopiero w kolejnym kroku lokacja otrzymuje zielone światło i może być dopracowywana. Square Enix potwierdziło, że planowanie i powstawanie wszystkich obiektów zakończono latem 2018 roku, a rozpoczęła się już budowa świata.

Warto pamiętać, że w 2019 roku mamy otrzymać ważne informacje dotyczące Final Fantasy 7 Remake, ale trudno w tym wypadku przewidywać, czy gra może zadebiutować w kolejnych 12 miesiącach.

Źródło: https://wccftech.com/final-fantasy-vii-remake-dev-challenges/

Tagi: Final Fantasy VII Remake prace Square Enix