Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2019 08:00
Film Uncharted ma nowego reżysera. Twórca 10 Cloverfield Lane zajmie się produkcją
1261V

Film Uncharted ma nowego reżysera. Twórca 10 Cloverfield Lane zajmie się produkcją

Sony nie daje za wygraną. Korporacja za wszelką cenę chce przenieść uniwersum Uncharted na wielki ekran i ponownie udało się znaleźć reżysera, który zaopiekuje się produkcją.

Dan Trachtenberg został nowym reżyserem „Uncharted”. Mężczyzna nie ma wyjątkowego dorobku – w 2003 roku pracował nad „Kickin'”, w 2011 miał okazję rozwijać „Czarne lustro” oraz grę Portal: No Escape. Jego aktualnie największy (i jedyny?) sukces to „Cloverfield Lane 10”, a w 2019 roku zainteresowani zobaczą jego serial „The Boys”.

Uncharted zostało znacząco ulepszone przed samym wydaniem. Pomogło Gears of War

Trachtenberg wskoczy na miejsce Shawna Levy'ego, który musiał zrezygnować z prac nad projektem Sony z powodu konfliktu w kalendarzu. Okazuje się, że Sony od 2016 roku, a dokładnie od sukcesu „Cloverfield Lane 10”, chciało pracować z reżyserem.

Film Uncharted będzie wspólną produkcją Arad i Atlas Entertainment Production, a producentami zostali Charles Roven, Alex Gartner oraz Ari i Avi Arad. Aktualnie nie otrzymaliśmy jakichkolwiek konkretów dotyczących daty premiery, jednak możemy mieć pewność, że Sony ma już konkretne terminy, ponieważ kolidowały one z terminarzem Levy'ego. Według przecieków prace mają rozpocząć się pod koniec 2019 roku, ale szczegóły dotyczące projektu powinny nadejść po premierze „Spider-Man: Daleko od domu” (5 lipca).

Gwiazdą opowieści będzie oczywiście Tom Holland – Sony stawia na młodego Nathana Drake’a, który dopiero pozna Victora Sullivana i zdaniem korporacji młody Spider-Man idealnie nadaje się do tej roli.  

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/10-cloverfield-lane-uncharted-sony-1203104743/

Tagi: Dan Trachtenberg film uncharted