Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.01.2019 16:14
THQ Nordic nabywa prawa do Outcast
594V

THQ Nordic nabywa prawa do Outcast

Po nabyciu praw do m.in. Carmageddon, Alone in the Dark, Kingdoms of Amalur i Expeditions THQ Nordic kontynuuje swoją ofensywę. Firma w ostatnich dniach poinformowała, że przejmuje też Outcast.

W wydanym z tej okazji komunikacie dla prasy THQ Nordic nie podało, jakie ma plany związane z nowo pozyskaną marką, ograniczając się tylko informacji, że wykupiła prawa do niej od trzech twórców pierwowzoru (ci z kolei nabyli je w 2011 roku).

Carmageddon przejęte przez THQ Nordic! Jest szansa na konkretny powrót marki

Outcast ukazało się dwadzieścia lat temu, zdobywając uznanie graczy i recenzentów. Serwis GameSpot uznał produkcję Appeal za najlepszą grę przygodową w 1999 roku, a GamesRadar+ określił ją mianem "rewolucyjnej". Głównym bohaterem jest tutaj Cutter Slade, były członek U.S. Navy SEAL, który otrzymuje zadanie eskorty trzech naukowców do równoległego i niedawno odkrytego świata Adelpha, co jednak nie idzie zgodnie z planem.

Warto dodać, że w 2017 roku ukazał się remake Outcast z podtytułem Second Contact, a trzy lata wcześniej remaster. Można więc zakładać, że THQ Nordic będzie raczej zainteresowane produkcją kontynuacji.

Tagi: