Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 15:45
Carmageddon przejęte przez THQ Nordic! Jest szansa na konkretny powrót marki
761V

Carmageddon przejęte przez THQ Nordic! Jest szansa na konkretny powrót marki

Szefowie THQ Nordic wrócili z kolejnych zakupów. Firma właśnie potwierdziła przejęcie pełnych praw do Carmageddon. IP od dawna potrzebuje konkretnego rozbudowania i porządnego budżetu, ponieważ zdecydowanie za długo czekamy na dobrze wyglądające i działające wyścigi.

W 1997 roku zadebiutowała produkcja zatytułowana Carmageddon. Gra w kolejnych latach zadebiutowała na następnych urządzeniach, przygotowano kontynuację oraz serię spin-offów, ale ostatnie części nie prezentują oczekiwanej jakości.

Darksiders 3 ze słabym początkiem w Wielkiej Brytanii. FIFA 19 znowu na szczycie

Sytuacja może zmienić się już wkrótce. THQ Nordic potwierdziło nabycie marki „Carmageddon” – nie poznaliśmy konkretnej kwoty, którą otrzymało Stainless Games, ale teraz to nowa ekipa może tworzyć kolejne odsłony serii.

Standardowo na ruch ze strony THQ Nordic przyjdzie nam zaczekać przynajmniej kilka miesięcy – firma po przejęciu marki często na dobry początek oferuje remaster, by w kolejnym kroku przedstawić szerokiej publiczności pełnoprawną kontynuację. Mimo wszystko jakiekolwiek, porządniejsze pozycje powinny nadjechać dopiero na kolejną generację.

Możemy mieć nadzieję, że budżet THQ Nordic pozwoli na znaczącą rozbudowę uniwersum Carmageddon i w końcu otrzymamy grę, która nie będzie odstraszać oprawą oraz modelem jazdy...

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: carmageddon ip marka thq nordic

Nie przegap