Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 05.01.2012 17:30
Znamy gorący materiał z Game Informer
803V

Znamy gorący materiał z Game Informer

Miało być Star Wars: Battlefront 3, w trawie piszczało o Road Rashu od Criterion, mówiono nawet o Blade Runner z rąk Valve i co? Nic z tych rzeczy panowie i panie, dostaniemy po prostu nowego XCOM-a, będącego grą strategiczną i odrębnym produktem od zapowiadanego wcześniej FPS-a od 2k Marin.

xxxxx

 

XCOM: Enemy Unknown powstaje w Firaxis Games i zaproponuje graczom konsolowym wycieczkę w strategiczne rejony interaktywnego tygla. Standardowo dla serii, staniemy na czele jednostki zwalczającej obcych i spędzimy masę godzin na tęgim łamaniu własnego mózgu, by jak najlepiej rozegrać aktualną turę, ba myśląc w tym samym momencie o pięciu następnych. Tak, nie ma tu żadnej pomyłki - gra opierała będzie się o system turowy, co w dzisiejszych czasach poczytać można jako swoisty przejaw gameplayowego snobizmu. Elektroniczne szachy z whisky w ręku kontra latające wszędzie pociski z RPG. Twórcy starają się jak najbardziej zachować ducha X-COM, ale nie są zamknięcie na konieczne prace modernizacyjne. Więcej informacji pojawi się zapewne w niedługim czasie, dzisiejsze wydanie Game Informer zawiera obszerny materiał na temat gry. Premierę planuje się na jesień tego roku dla PlayStation 3 i Xboksa 360. 

 

Zaskoczeni, zniechęceni, a może zadowoleni? Strategie, tym bardziej turowe nie są w moim typie i szczerze mówiąc, wolałbym ujrzeć detektywistyczną opowieść z androidami w tle sygnowaną logiem Valve. 

Tagi: