Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.01.2019 09:00
AMD potwierdza prace nad własnym Ray tracingiem
1031V

AMD potwierdza prace nad własnym Ray tracingiem

AMD także pracuje nad własnym rozwiązaniem w temacie ray tracingu, który pod strzechy trafił dzięki serii kart od NVIDII - RTX 20XX.

NVIDIA wraz z serią kart RTX 20XX wprowadziła na konsumencki rynek ray tracing, który przez lata pozostawał w sferze marzeń. Oczywiście jak z każdą raczkującą nowinką technologiczną, gier obsługujących RT jest niewiele, a sama wydajność tego bajeru mogłaby być znacznie lepsza.

AMD Ryzen Matisse. Procesory nowej generacji ujawnione

Wielu zastanawiało się, co na to AMD, chociażby z uwagi na to, że ich chipy trafią do konsol następnej generacji. Szefowa AMD, Lisa Su, po konferencji na której pokazano Radeona VII, udzieliła kilku wywiadów. W jednym z nich została zapytana o to, czy AMD pracuje nad własnym rozwiązaniem ray tracingu.

Sądzę, że ray tracing jest ważny. Pracujemy nad własnym rozwiązaniem, zarówno w temacie sprzętu jak i oprogramowania. Tutaj ważna jest także nasza filozofia współpracy. Technologia dla samej siebie jest ok, ale nowinki wprowadzane razem z naszymi partnerami, którzy się w to faktycznie zaangażują są znacznie ważniejsze.

W skrócie - AMD pracuje nad swoim rozwiązaniem, ale zanim je ujawni, musi jeszcze trochę czasu minąć. Prawdopodobnie - do czasu wydania kart opartych o architekturę Navi. Kiedy? Raczej w 2020 roku, może pod koniec tego.

Źródło: https://www.pcworld.com/article/3332205/amd/amd-ceo-lisa-su-interview-ryzen-raytracing-radeon.html

Tagi: amd ray tracing