Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 18:21
TCL prezentuje serię QLED 8K ze sztuczną inteligencją
1779V

TCL prezentuje serię QLED 8K ze sztuczną inteligencją

TCL to kolejny producent przygotowujący dla klientów ekrany 8K. Na targach CES 2019 firma ujawniła nową linię QLED-ów, która skorzysta z rozbudowanej sztucznej inteligencji. Poznajcie nowości chińskiej korporacji.

TCL X10 QLED 8K to nowe flagowce chińskiego producenta. Firma zdecydowała się postawić na rozbudowaną sztuczną inteligencję i premiera urządzeń odbędzie się w drugiej połowie roku. Klienci mogą w tym wypadku liczyć na rozdzielczość 8K zintegrowaną z technologią Dolby Atmos.

Mad Box oferuje dożywotnie darmowe gry i 10000 dolarów. Tworzenie produkcji będzie łatwe

„Dostrzegamy zapotrzebowanie na telewizory o większych ekranach i najwyższej rozdzielczości i dlatego z dumą zapowiadamy uzupełnienie naszej oferty telewizorów ze sztuczną inteligencją o wiodący na rynku telewizor QLED 8K. Ta premiera wpisuje się w nasz nieprzerwany pęd ku innowacyjności i bezustanne dążenie do oferowania klientom niezrównanych technologii i produktów, co zresztą było podstawą do solidnego wzrostu firmy w skali świata w 2018 roku.”

W sprawie propozycji wypowiedział się Tomson Li, prezes koncernu TCL, który zaznaczył, że firma dostrzega duże zainteresowanie ekranami o najwyższej rozdzielczości. Jednocześnie poznaliśmy wszystkie funkcje modelu TCL X10 QLED 8K:

  • Technologia wyświetlania 8K z rozdzielczością 7,680 x 4.320 pikseli (około 33,2 megapikseli). Zwiększa ona liczbę pikseli w telewizorze 4K czterokrotnie i zapewnia wyostrzony obraz, który pod względem czystości jest bliższy rzeczywistości.
  • Technologia Quantum Dot, zintegrowana z technologią wyświetlania w szerokiej palecie barw (WCG), obejmująca do 100% pełnej przestrzeni kolorów DCI-P3.
  • Rozwiązanie zapewniające wysoką kontrolę stref kontrastu i precyzyjne regulowaniepodświetlenia, gwarantujące wyższą, niezwykle intensywną jakość obrazu.
  • Zintegrowana technologia obrazu Dolby Vision, która zapewnia żywą kolorystykę, jasne barwy i precyzyjne odwzorowanie cieni, pozwalające na głębsze zanurzenie w obraz.
  • Zintegrowany, inspirowany technologią kinową soundbar z technologią dźwięku Dolby Atmos.
  • System Android TV z wbudowaną funkcją Google Assistant, dającą możliwość wykonania miliona czynności przy pomocy sterowania głosowego.
  • Zintegrowany soundbar z AI, dzięki któremu system dźwiękowy może pracować niezależnie, przy wyłączonym telewizorze.
  • Smukły, elegancki kształt jednego z najcieńszych w branży 75-calowych urządzeń z technologią bezpośredniego podświetlania. Efekt ten udało się uzyskać dzięki rewolucyjnej strukturze podświetlania, która skraca odległość optyczną do 4 mm. Dzięki pełnoekranowemu wyświetlaniu (full view), odbiorcom gwarantuje się jeszcze większą przyjemność oglądania obrazów na powiększonym ekranie.

TCL nowości CES 2019 TV

TCL przygotował również nową linię telewizorów ES56-ES58 z Android TV – w tym wypadku propozycja jest skierowana dla młodszych odbiorców, którzy zamierzają korzystać z nowoczesnych trendów. Sprzęt będzie wyposażony w system Android 8 i zaawansowane rozwiązania technologiczne AI, np. Google Assistant, dzięki którym, poprzez funkcję kontroli głosowej, użytkownicy zyskują łatwy dostęp do szerokiej oferty treściowej.

Telewizory dostępne są w wersji 32- oraz 40-calowej i wyposażone są także w technologie wyświetlania Full HD i oferują możliwość wyświetlania treści w technologii HDR, gwarantujące wyjątkową jakość obrazu.

TCL nowości CES 2019 Słuchawki

Producent ujawnił także gamę słuchawek – od dousznych po nauszne – podzieloną na cztery odróżniające się linie przeznaczone dla osób, które słuchając muzyki chcą wyrazić swoją indywidualność (SOCL), pozostać sobą (MTRO), żyć zdrowo (ACTV) lub dążyć do doskonałości (ELIT).

Klienci mogą liczyć na nowe modele soundbarów – seria TS 5 o łatwej konfiguracji i świetnej jakości dźwięku, przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 43 cali, a także serię TS 7 o wzbogaconych funkcjach łączności i jeszcze lepszej jakości dźwięku przeznaczoną dla telewizorów o przekątnej od 55 cali.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ces 2019 QLED TCL technologie tv