Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 16:31
Razer HyperSense to ekosystem urządzeń haptycznych. Szykujcie się na nowe wrażenia
1053V

Razer HyperSense to ekosystem urządzeń haptycznych. Szykujcie się na nowe wrażenia

Razer zamierza zwiększyć doznania graczy. Firma zapowiedziała przygotowanie ekosystemu urządzeń wyposażonych w technologię haptyczną. Gracze mogą liczyć na nowe doświadczenie dzięki Razer HyperSense.

Aktualnie Razer zaprezentował technologię haptyczną w Razer Nari Ultimate – sprzęt oferuje kapitalne wrażenia i jest to bez wątpienia spora ciekawostka, która na szczęście zostanie rozbudowana.

Razer Nari Ultimate – recenzja sprzętu. Nowy rozdział w immersji podczas rozgrywki

Razer dzisiaj potwierdził prace nad całym ekosystemem nazwanym Razer HyperSense – firma chce zapewnić wibracje we wszystkich sprzętach z tradycyjnego zestawu urządzeń peryferyjnych do PC. W konsekwencji gracze będą mogli liczyć na dotykowe wrażenia w 360 stopniach i głęboką immersję.

Współzałożyciel i CEO Razera, Min-Liang Tan zapowiedział innowację następującymi słowami:

„Jesteśmy w końcu w stanie poczuć to, co widzimy i słyszymy na całej arenie gry, wyczuwając każde drganie broni wroga czy doświadczając pełnego basu pomruku potwora. Podobnie jak w przypadku Razer Chroma, gdzie zademonstrowaliśmy możliwości systemu oświetleniowego w sprzęcie do gier, HyperSense synchronizuje urządzenia gamingowe wyposażone w wysokiej jakości motorki haptyczne, aby pogłębić zanurzenie w świecie gry.”

Razer HyperSense sprawi, że myszka, klawiatura, słuchawki, a nawet fotel mogą wysyłać wierne informacje zwrotne przygotowane w oparciu o dźwięk pozycyjny lub specyficzne wskazówki dźwiękowe (takie jak przykładowo uderzenie młota lub wystrzały). Propozycja nie będzie wymagała wstępnej i skomplikowanej konfiguracji – identyczne jak w Razer Nari Ultimate.

Razer będzie dodatkowo współpracował z deweloperami, by zapewnić jeszcze lepsze wrażenia – identyczną sytuację widzimy w przypadku Razer Chroma.

W sprawie technologii wypowiedział się Tim Willits, Studio Director w id Software:

„Razer HyperSense ma ogromy potencjał, jeśli chodzi o pogłębianie doświadczeń płynących z gier. Ostatnio sprawdziłem słuchawki Razer Nari Ultimate i dzięki dodatkowej warstwie wrażeń zwrotnych opartych o technologię haptyczną, silniej wczułem się w otoczenie i byłem go bardziej świadomy. Nie mogę doczekać się, aż będę mógł wypróbować cały ekosystem urządzeń współpracujących z technologią haptyczną i działających razem w celu ożywienia światów w grach wideo”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Razer Razer HyperSense Razer Nari Ultimate