Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 02:20
PlayStation 4 z genialnym wynikiem. Spider-Man cieszy się fantastyczną popularnością
3750V

PlayStation 4 z genialnym wynikiem. Spider-Man notuje kapitalny start

Sony nie musi się martwić nową generacją. PlayStation 4 nadal cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i konsola wciąż znajduje nowych wyznawców. Firma na CES 2019 potwierdziła genialne rezultaty.

PlayStation 4 to nadal niezwykle gorący towar. Gracze w świątecznym okresie kupili ponad 5,6 mln sztuk urządzenia na całym świecie! Jest to naprawdę olbrzymi rezultat, który pokazuje, że Sony nadal może liczyć na ósmą generację.

The Last of Us Part 2 ma trafić na rynek w 2019 roku

Przedstawiony rezultat pozwolił osiągnąć PlayStation 4 dokładnie 91,6 mln sztuk urządzenia od dnia premiery! W świątecznym okresie kupiliśmy ponad 50,7 mln gier na PS4 (łącznie 876 mln egzemplarzy).

Tak kapitalne rezultaty nie byłyby możliwe bez ekskluzywnych hitów – Spider-Man od Insomniac Games od września osiągnął już ponad 9 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie! Sony pochwaliło się również osiągnięciami z PlayStation Network – miesięcznie 90 mln użytkowników korzysta z sieciowej infrastruktury japońskiej korporacji.

„Dzięki stałemu wsparciu naszych fanów w okresie świątecznym, mamy przyjemność poinformować, że PlayStation 4 osiągnęło wynik 91,6 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Z radością informujemy również, że miesięczna aktywność użytkowników PlayStation Network nadal odnotowuje silny wzrost i na koniec listopada 2018 roku przekroczyliśmy 90 mln graczy.”

John Kodera, prezes i CEO Sony Interactive Entertainment, podziękował graczom za wsparcie i zapowiedział, że nadal zamierza rozwijać i rozbudowywać platformę.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: