HTC Vive Pro Eye to nowa generacja VR. Poznaliśmy także Vive Cosmos

Technologie
1939V
HTC Vive Pro Eye to nowa generacja VR. Poznaliśmy także Vive Cosmos
Wojciech Gruszczyk | 07.01.2019, 23:20

HTC na Consumer Electronics Show w Las Vegas ujawniło nową generację gogli do wirtualnej rzeczywistości. Sprzęt zatytułowany Vive Pro Eye powinien zainteresować entuzjastów nowoczesnej technologii. Poznajcie szczegóły urządzenia.

HTC nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości. Na targach CES poznaliśmy nowy model popularnego VIVE, który ma zapewnić nową jakość VR na komputerach klasy PC. Firma przygotowała technologię, która ma zapewnić niesamowite wrażenia.

Sony udzieliło licencji na wygląd PlayStation VR. Lenovo korzysta ze znanego designu

Vive Pro Eye to nowa generacja VR przygotowana przez HTC. Urządzenie eliminuje problem, który znamy w przypadku innych gogli do wirtualnej rzeczywistości – gdy obraz jest za blisko staje się niewyraźny. To właśnie z tego powodu firma wykorzystuje technologię eye tracking, która śledzi ruch oka i tym samym zapewnia graczowi najlepszy obraz. Użytkownik zawsze znajduje się w idealnym momencie, więc nie ma mowy o niedogodnościach związanych z obrazem.

Deweloperzy w tej sytuacji mogą skupić całą akcję w jednym miejscu (nie ma potrzeby przygotowania ogromnego pola widzenia), ponieważ scena zawsze znajduje się „naprzeciwko gracza”.

Zdaniem HTC, Vive Pro Eye eliminuje nawet potrzebę wykorzystywania kontrolerów, ponieważ teraz gracz (jego oczy) potrafią wpłynąć na rozgrywkę. Miłośnicy VR mogą w tej sytuacji liczyć na wyraźniejszy obraz.

Niestety, Vive Pro Eye może nie trafić do szerokiego grona odbiorców. Wiele na to wskazuje, że urządzenie będzie wykorzystywane głównie przez firmy, a jego cena ma być wyższa od HTC Vive Pro, jednak aktualnie nie zaprezentowano ostatecznych szczegółów – nawet nie poznaliśmy daty wydania.  

Firma pokazała również Vive Cosmos – jest to „druga szansa dla VR”. HTC zamierza zaoferować wirtualną rzeczywistość wielu użytkownikom, ponieważ urządzenie jest „przyjazne dla konsumentów”.

Vive Cosmos trafi na półki sklepowe w 2019 roku i zapewni łatwą konfigurację oraz wygodniejszą obsługę. Jest to samodzielny sprzęt, który podłączymy do smartfona lub komputera. 

Źródło: https://www.polygon.com/virtual-reality/2019/1/7/18172713/htc-vive-pro-eye-announcement-price-release-date

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych