Sony udzieliło licencji na wygląd PlayStation VR. Lenovo korzysta ze znanego designu

News
1589V
Sony udzieliło licencji na wygląd PlayStation VR. Lenovo korzysta ze znanego designu
Wojciech Gruszczyk | 30.10.2018, 18:44

Koncepcja PlayStation VR została doceniona przez graczy, więc znajdują się firmy, które chętnie skorzystają z rozwiązań zaproponowanych przez inżynierów z Japonii. Sony potwierdziło nawiązanie dwuletniej współpracy z Lenovo.

Jeśli widzieliście Lenovo Mirage Solo i pomyśleliście „wygląda jak PlayStation VR”, to nie był przypadek. Dzisiaj Sony Interactive Entertainment potwierdziło rozpoczęcie współpracy z Lenovo, na mocy której ta druga firma może korzystać z rozwiązań Japończyków.

Borderlands 2 VR zapowiedziane. Zwiastun pokazuje nową wersję

Lenovo otrzymało zielone światło na stworzenie Lenovo Mirage Solo korzystając z koncepcji Sony. PlayStation VR wyróżnia się ładnym wyglądem oraz dobrze leży na głowie, więc podobne wrażenia otrzymamy w przypadku nowego sprzętu chińskiego producenta.

Yao Li z Lenovo podkreślił, że dwuletnia umowa pozwoli na „znaczące zwiększenie zaawansowanego wzornictwa” i jest to również „doskonały przykład tego, jak wspaniałe marki konsumenckie z branży VR mogą ze sobą współpracować z korzyścią dla rynku VR.”

Przedstawiciel Sony podkreślił, że projekt PlayStation VR został uznany przez graczy i jest to efekt wielu lat ciężkiej pracy inżynierów z PlayStation. Zdaniem Riley'ego Russella jego korporacja właśnie w taki sposób pokazuje swoje wsparcie dla rozwoju branży VR.

Warto zaznaczyć, że Lenovo Mirage Solo nie jest bezpośrednim konkurentem PlayStation VR – są to samodzielne gogle VR, które są pomostem pomiędzy sprzętem wysokiej klasy VR (jak HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR) a przenośnymi urządzeniami VR (jak Samsung Gear VR).

Lenovo Mirage Solo

Źródło: https://www.vrfocus.com/2018/10/sony-announces-patent-agreement-with-lenovo-for-vr-headsets/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych