Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2019 17:12
Final Fantasy XV po polsku. Fani przygotowali spolszczenie
2668V

Final Fantasy XV po polsku. Fani przygotowali spolszczenie

Square Enix nie zdecydowało się na przygotowanie polskiej lokalizacji Final Fantasy XV, ale fani uniwersum poświęcili swój wolny czas na stworzenie napisów. Pliki pobierzemy już wkrótce.

Final Fantasy XV trafiło na półki sklepowe w listopadzie 2016 roku, ale na początku gra była dostępna wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksach One. Po dwóch latach odbyła się premiera na komputerach osobistych – gracze w tym wypadku otrzymali nową zawartość.

Final Fantasy 7 Remake z wielkim ogłoszeniem w 2019 roku. Prace zmierzają w dobrym kierunku

Grupa zapaleńców Final Fantasy postanowiła przygotować spolszczenie Final Fantasy XV – tłumaczenie zostało już w zasadzie przygotowane i teraz trwają prace nad korektą (66%) i testami (32%).

Pod koniec roku autorzy zakończyli przygotowanie dużej części projektu:

„Jak już niektórzy zauważyli, 24 grudnia skończyliśmy tłumaczyć Final Fantasy XV, czyli całość zajęła około 9 miesięcy. Nie było to łatwe, gdyż podczas ostatniej aktualizacji, z dnia 13 grudnia, twórcy dołożyli dodatkowe 2% tekstu.

W tej chwili robimy korektę oraz przeprowadzamy wewnętrzne testy, a ponadto zostało jeszcze kilkadziesiąt grafik do zlokalizowania. Instalator jest już gotowy, więc wysłanie tłumaczenia do testerów powinno przebiegać bez żadnych niespodzianek. No i nie będziemy z testami czekać, aż wszystkie grafiki zostaną przetłumaczone — większość z nich można sprawdzić w grze bardzo szybko. Wciąż nie wiemy, kiedy spolszczenie będzie wydane, to również zależy od tego, jak szybko z grą uwiną się testerzy”

Warto na pewno podkreślić, że spolszczenie nie będzie działać na pirackich wersjach Final Fantasy XV i oczywiście pliki pobierzemy wyłącznie na PC. Lokalizacja wykorzysta platformę Steam:

„Mała uwaga: spolszczenie na pewno nie będzie działać na pirackich wersjach gry. Z uwagi na zastosowany system (wszystkie teksty z gry są w jednym pliku), nasze spolszczenie będzie obsługiwać tylko najnowszą zaktualizowaną wersję gry na Steam (i po każdej aktualizacji trzeba będzie dostosowywać spolszczenie na nowo). Nie wiemy jak z wersjami gry na Originie oraz Microsoft Store. Najprawdopodobniej spolszczenie będzie działać z najnowszą wersją gry na Originie, lecz nie będzie działać z grą ze sklepu Microsoft Store.”

Poniżej możecie zapoznać się ze zwiastunem zapowiadającym atrakcje.

Muuciej, dzięki za link!

Źródło: Informacja o czytelnika

Tagi: Final Fantasy XV Square Enix