Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 14:06
Nintendo Switch ma być najchętniej kupowaną konsolą w 2019 roku
997V

Nintendo Switch ma być najchętniej kupowaną konsolą w 2019 roku

Rynek nasycił się już PlayStation 4 i Xboksem One? Według analityków najwyższy czas na dominację Nintendo Switcha. Hybrydowa konsola Nintendo ma świętować duże sukcesy w następnych 12 miesiącach.

W przeciągu najbliższych tygodni Nintendo powinno przedstawić swoje plany na następne miesiące. Firma podobną praktykę stosowała w poprzednich latach i jest to bez wątpienia dobra droga dla graczy, którzy wiedzą, że mogą wyczekiwać na przedstawione gry.

Nintendo Switch z hitami Electronic Arts? Wydawca podobno pracuje nad przeniesieniem Frostbite

W 2019 roku nie zabraknie kapitalnych tytułów na PlayStation 4 i Xboksa One, ale rynek najwidoczniej potrzebuje pewnego odświeżenia, ponieważ zdaniem analityków najważniejszą konsolą następnych miesięcy będzie Nintendo Switch.

Piers Harding-Rolls, analityk z IHS Markit oraz Mat Piscatella, przedstawiciel NPD, są zgodni – nadciąga czas dominacji Nintendo Switcha i to właśnie po ten sprzęt będziemy sięgać najczęściej. Sytuacja jest oczywiście możliwa nie tylko ze względu na nadciągające na hybrydową konsolę gry, ale również z powodu nasycenia rynku urządzeniami Sony oraz Microsoftu.

Pracownicy IHS Markit i NPD mówią również jednym głosem w temacie strategii – Sony oraz Microsoft mają w 2019 roku zaprezentować nowe konsole, więc część uwagi zostanie skierowana właśnie na next-geny. Zdaniem Harding-Rollsa możemy nawet zobaczyć nową wersję PlayStation VR – jak wiadomo według części plotek Sony nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości i chce oferować VR na nadciągającym sprzęcie.

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-switch-will-be-the-highest-selling-console-of-2019-say-analysts

Tagi: 2019 nintendo switch sprzedaż