Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 15:02
Microsoft ponownie poprawia kontroler do Xbox One. Patent zwiastuje ciekawą technologię
6789V

Microsoft ponownie poprawia kontroler do Xbox One. Patent zwiastuje ciekawą technologię

Inżynierowie z Redmond opracowują nową technologię, która może trafić do kontrolerów przygotowywanych przez Microsoft. Najnowszy patent dostrzeżony w Sieci zwiastuje małą rewolucję w triggerach.

Od wielu miesięcy pojawiają się przecieki dotyczące nowej generacji kontrolerów do Xboksa One. Nowy „Elit” miał zostać ujawniony już w ubiegłym roku, ale wciąż czekamy na oficjalną prezentację pada.

NPD: PlayStation 5 i Xbox Anaconda zostaną ujawnione w 2019 roku

Najnowszy patent dostrzeżony przez graczy odnosi się do usprawnienia triggerów. Firma przygotowuje technologię odpowiedzialną za LT oraz RT – w tym wypadku urządzenie wejściowe wykorzystuje „liniowe sprężenie zwrotne” oraz „regulowane spusty napinane napędzanym silnikiem”

W prostych słowach – Amerykanie chcą zapewnić deweloperom dodatkową możliwość reagowania na rozgrywkę i przykładowo oferować zmienny opór triggerów podczas zmagań oraz firma może zaoferować dynamicznie zmieniany feedback.

Obie propozycje mogą zdecydowanie wpłynąć na rozgrywkę, ponieważ przykładowo podczas strzelania możemy „czuć” każdy wystrzelony przycisk, a przykładowo samochód może „blokować” hamowanie przez wpływ na LT/RT. Projekt został dobrze przedstawiony na poniższej grafice – w sprzęcie pojawi się mały silniczek, który pozwoli na wprowadzenie odpowiednich zmian lub narzucenie odpowiednich ograniczeń.

Możemy oczywiście przypuszczać, że technologia jest przygotowywana dla Xboksa One oraz nowej generacji.

Źródło: https://www.windowscentral.com/new-xbox-one-resistive-controller-triggers-detailed-patents

Tagi: kontroler Microsoft technologie xbox one

Nie przegap