Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2019 07:00
NPD: PlayStation 5 i Xbox Anaconda zostaną ujawnione w 2019 roku
7736V

NPD: PlayStation 5 i Xbox Anaconda zostaną ujawnione w 2019 roku

Główny analityk NPD zajmujący się przedstawianiem wyników gier oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych jest przekonany, że nadchodzi zmierzch aktualnej generacji. Sony oraz Microsoft mają szykować się do ujawnienia nowych konsol i wydarzenia odbędą się w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Według niektórych analityków Sony czeka na ruchy Microsoftu, a Amerykanie przyglądają się decyzjom Japończyków, ale zdaniem Mata Piscatelli wszystkie szczegóły dotyczące obu konsol następnej generacji zostaną przedstawione w 2019 roku.

Mad Box to konkurent do PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Twórcy Project CARS zapowiadają najpotężniejszą konsolę

Mat Piscatella od pewnego czasu chętnie dzieli się konkretnymi danymi dotyczącymi sprzedaży gier oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciel NPD uważa, że w przeciągu następnych miesięcy poznamy wszystkie szczegóły dotyczące nowych konsol:

„Przewiduję na 2019 rok zapowiedzi dotyczące wprowadzenia na rynek zarówno PlayStation 5, jak i nowego Xboksa. Myślę jednak, że wyszliśmy już z tradycyjnego modelu generacji. Oczekuję, że obaj producenci dodadzą funkcję, które jeszcze bardziej rozmyją te linie.”

Piscatella jeszcze w ubiegłym roku zapowiedział, że PlayStation 4 i Xbox One były ostatnimi „tradycyjnymi konsolami”, a kolejne urządzenia mają zapewnić nowy model dystrybucji. Możemy oczywiście oczekiwać, że te wspomniane „funkcje” to streaming, który sprawi, że wiele gier skorzysta z chmury i moc urządzeń nie będzie tak naprawdę kluczowym elementem układanki.

Zdaniem analityka w 2019 roku PlayStation 4 i Xbox One poradzą sobie gorzej względem ubiegłych 12 miesięcy – nie jest to specjalne zaskoczenie, ponieważ rynek jest nasycony urządzeniami, a wielu graczy czeka już na przyszłą generację.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-and-next-xbox-announcements-in-2019-ps4-xbox-sales-to-decline-says-npd-analyst

Tagi: analityk mat piscatella npd PlayStation 5 xbox anaconda

Nie przegap