Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 10:21
Nintendo Switch z hitami Electronic Arts? Wydawca podobno pracuje nad przeniesieniem Frostbite
1509V

Nintendo Switch z hitami Electronic Arts? Wydawca podobno pracuje nad przeniesieniem Frostbite

Electronic Arts aktywnie wspiera Nintendo Switcha, jednak w przyszłości platforma Nintendo może otrzymać największe produkcje przygotowane przez wewnętrzne studia wydawcy. Firma ma pracować nad przeniesieniem Frostbite na hybrydową konsolę.

Frostbite to silnik wykorzystywany przez wewnętrzne studia Electronic Arts. Technologia wyprodukowana przez DICE była wykorzystywana przez między innymi Dragon Age: Inkwizycja, Need for Speed, Star Wars: Battlefront, Mirror’s Edge Catalyst, Mass Effect Andromeda, czy też serie Battlefield oraz FIFA.

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem. Konsola wkrótce przegoni Nintendo Wii oraz PlayStation

Aktualnie Frostbite nie jest dostępny na Nintendo Switch, więc na urządzeniu Japończyków nie pojawiły się najważniejsze produkcje wydawane przez EA, jednak najwidoczniej firma zamierza rozszerzyć wsparcie hybrydowej konsoli.

YouTuber Doctre81 otrzymał informacje dotyczącą sporej ciekawostki – jeden z inżynierów pracował nad wprowadzeniem zestawów programistycznych na Nintendo Switcha. Trudno powiedzieć, czy możemy tutaj liczyć na zaoferowanie pełnego wsparcia Frostbite, jednak według przedstawionych informacji – narzędzia były używane przy między innymi Battlefield 5 oraz Anthem.

Nie oznacza to oczywiście, że przykładowo kolejne pozycje BioWare będą dostępne na Nintendo Switchu, jednak najwidoczniej Electronic Arts planuje zapewnić lepsze wsparcie japońskiej konsoli.

Nawet częściowe przeniesienie Frostbite na sprzęt Nintendo może pomóc przykładowo EA Sports, które nie może aktualnie zapewnić pełnoprawnej odsłony serii FIFA, ponieważ deweloperzy w tym wypadku pracują na niestandardowym silniku – z tego powodu gra na NS nie otrzymuje fabularnej kampanii.

Źródło: https://nintendosoup.com/ea-titles-such-as-the-xb1-ps4-version-of-fifa-20-could-be-coming-to-nintendo-switch-this-year/

Tagi: Electronic Arts frostbite nintendo switch