Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 07:00
PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem.
6536V

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem. Konsola wkrótce przegoni Nintendo Wii oraz PlayStation

Sony już wkrótce przedstawi oficjalne wyniki sprzedaży ze świątecznego okresu, ale informacje już teraz otrzymały wybrane osoby i jeden z pracowników Walmartu postanowił zdradzić nowy rekord PlayStation 4. Mężczyzna otrzymał również informacje dotyczące wyników Nintendo Switcha.

Mogę śmiało przypuszczać, że nawet wśród naszej społeczności mamy graczy, którzy w okresie świątecznym kupili lub otrzymali PlayStation 4, Xboksa One lub Nintendo Switcha. Konsole można teraz wyrwać w dobrych cenach, a wyjątkowych gier nie brakuje.

PSX Extreme 257 w sprzedaży od czwartku 27 grudnia

To właśnie z tego powodu już wkrótce poznamy konkretne wyniki dotyczące sprzedaży konsol od najważniejszych producentów, ale najwidoczniej pierwsze dokumenty trafiły już do przedstawicieli niektórych sklepów. Paul Hunter (Senior Gaming, Tech i Media Editor z Walmart Canada) opublikował bardzo ciekawe informacje.

Zdaniem przedstawiciela kanadyjskiego sklepu, PlayStation 4 przekroczyło już ponad 90 mln sprzedanych egzemplarzy, a Nintendo Switch odnotował przeszło 25 mln sprzedanych pudełek. 16 listopada Sony potwierdziło 86,1 mln PS4, więc mogliśmy się spodziewać, że wkrótce firma przekroczy kolejny kamień milowy.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że PlayStation 4 już wkrótce może przegonić Nintendo Wii (101,63 mln) i pierwsze PlayStation (102,49 mln). Na trzecim miejscu w rankingu najchętniej kupowanych konsol znajduje się Game Boy (+Color), który osiągnął 118,69 mln.

Pewną ciekawostką jest na pewno rezultat Nintendo Switcha – konsola w niedalekiej przyszłości osiągnie dwukrotnie lepszy rezultat od Nintendo Wii U (13,56 mln)...

Źródło: Twitter.com

Tagi: Nintendo Nintendo Switch PlayStation 4 Sony sprzedaż sprzedaż konsol tweet