PSX Extreme 257 w sprzedaży

Gry
3153V
PSX Extreme 257 w sprzedaży
Paweł Myśliwiec | 15.01.2019, 12:45

W sprzedaży cały czas dostępny jest styczniowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu piszemy m.in. o cyberpunku i wybieramy 100 najlepszych nadchodzących gier. Recenzujemy aktualne produkcje, sprawdzamy Red Dead Online, a w publicystyce m.in. dyktatorzy, początki cywilizacji, katastrofy w życiu i grach wideo, Joker i Crash Team Racing. Życzymy przyjemnej lektury!

PSX Extreme 257 Cyberpunk 2077

Roger: I jak tam udały się w tym roku święta? Zaległości w grach nadrobione? Prezenty rozpakowane? Grudzień to chyba jedyny miesiąc w roku, w którym na końcówce PSX Extreme nie siedzimy po nocach i nawet jest czas, by walnąć się na redakcyjnej sofie i ograć Pereza w Pro Evo. To też czas, gdy reklamodawcy nie mają już budżetów, więc w magazynie z lupą można szukać reklam. 

Dlatego ten numer to niemalże 100 stron tekstów, recenzji i publicystyki. Samo mięso. Choć mówi się już bardzo głośno o nowych konsolach, nie miejcie złudzeń – jeśli nie nabyliście jeszcze systemów obecnej generacji, to jest to najlepszy moment, by to zrobić. W gronie redakcyjnym przeprowadziliśmy głosowanie, wybierając 100 najbardziej wyczekiwanych gier na PS4, XOne i Switcha. Wyniki mówią jasno – najbliższe miesiące będą okresem żniw, wyjdzie masa ciekawych produkcji i nasze TOP 100 z pewnością pomoże Wam w wybraniu gier, które warto wziąć na celownik. Jedną z nich jest oczywiście Cyberpunk 2077, który w naszym zestawieniu zajął bardzo wysoką pozycję. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się nowinkom technologicznym w realnym świecie, które już teraz pachną mocno cyberpunkiem. To, co dzieje się choćby w Chinach, jeży włos na głowie i w pewnym stopniu zwiastuje czarne scenariusze kreślone przez pisarzy science-fiction czy kolejne sezony serialu „Black Mirror”. 

O dziwo, jak na święta, obrodziło w bardzo udane produkcje. Kali uznał Mutant Year Zero: Road to Eden za jedną z największych niespodzianek ostatnich miesięcy, Komodo zabrał się za testowanie Super Smash Bros., które z kolei potwierdziło, że Nintendo jak już wydaje gry, to przeważnie klękają narody. Wiedźmińskie opowieści trafiły w końcu na konsole, a my przyglądamy się losom Wiedźmina, Ciri i Yennefer sprzed gier, zbierając do kupy informacje z książek o początkach Geralta i spółki. Recenzji Just Cause 4 towarzyszy bardzo ciekawy tekst SoQa o dyktatorach, zaś Zax recenzując Civilization VI na Switcha, przyjrzał się tajemnicom, które skrywały pierwsze ziemskie cywilizacje. Niezwykle wdzięcznym tematem dla ciekawej publicystyki była też recenzja Darksiders III – analizujemy, jak twórcy gier przedstawiali jeźdźców apokalipsy i jakie są interpretacje Apokalipsy św. Jana.

Mazzi położył łapki na importowanej wersji Disaster Report 4. Oprócz recenzji najnowszej odsłony serii szukamy najlepszych gier katastroficznych oraz próbujemy zrozumieć, dlaczego deweloperzy – w przeciwieństwie do branży filmowej – unikają tej tematyki. Fani twórczości Sobka na pewno docenią ogrom pracy, jaki włożył w analizę postaci Jokera – arcywroga Batmana. Sobek bierze na tapet grę aktorów wcielających się w jego postać, sięga do gier, komiksów, seriali i wyciąga na wierzch wszystkie informacje – również te niewygodne, które DC wolałoby zakopać. W retro zaś Bartłomiej Kluska przygląda się najlepszym grom, jakie powstały w 2018 roku na... 8-bitowe systemy. Tak, takie gry wciąż są tworzone! Mamy też obszerny artykuł o kulisach powstawania Crash Team Racing oraz o sequelach znanych serii, które po latach uważane są za czarne owce. A to oczywiście nie wszystko, bo czeka też na Was playtest Red Dead Online (póki co wcale nie jest tak kolorowo, jak byśmy chcieli) czy tekst o tym, jak wygląda proces projektowania broni palnej w grach wideo i czemu cyfrowe używanie gnatów tak bardzo odbiega od rzeczywistości. 

Pozostaje życzyć Wam udanej zabawy sylwestrowej, bez względu na to, czy bawić będziecie się ze znajomymi, z konsolą, czy miksując te dwie opcje. Do przeczytania za miesiąc!

Cyberpunk 2077

Red Dead Online

Mutant Year Zero: Road to Eden

Cywilizacje

Joker Crash Team Racing

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

Cyberpunk 2077 – przyszłość, o jakiej nie marzyliśmy
TOP 100 nadchodzących gier

CO NOWEGO

Far Cry: New Dawn
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
The Outer Worlds

PLAYTEST

Red Dead Online (beta)

RECENZJE

Achtung! Cthulhu Tactics
Ashen
Assassin’s Creed Odyssey – Dziedzictwo pierwszego ostrza
Battle Princess Madelyn
Beat Saber
Below
Civilization VI
Darksiders III
Disaster Report 4 Plus: Summer Memories
Football Manager 2019 Touch
Forza Horizon 4 – Fortune Island
Gear.Club Unlimited 2
Gris
Just Cause 4
Katamari Damacy Reroll
Monster Boy And The Cursed Kingdom
Mutant Year Zero: Road to Eden
Persona Dancing: Endless Night Collection
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Super Smash Bros. Ultimate
The Last Remnant Remastered
Vector Raid
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści
Yo-Kai Watch 3

HARDKOR

Przeszłość postaci z serii Wiedźmin
Dyktatorzy
Czterej jeźdźcy Apokalipsy
Początki cywilizacji – starożytne tajemnice
Katastrofy w życiu i grach wideo
Joker – człowiek, który się śmiał
Warsztat – Broń palna

RETRO

Crash Team Racing – Rudy za kierownicą
Czarne owce
Szczęśliwy rok dla 8-bit

FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Z dziennika gracza [Dżujo]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Prenumerata
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Region Filmowy
Comix Zone – recenzje
Comix Zone – wywiad z Brianem Azzarello
Listy
Głos Ludu 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru styczniowego wysyłamy w niedzielę, 23 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Kup numer w formie papierowej lub w formacie PDF

E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.

Przypominamy jednocześnie, że cały czas w sprzedaży dostępny jest grudniowy numer z Kalendarzem Gracza.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper