Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.12.2018 12:40
The Black Knight może zostać kolejną postacią w Marvel Cinematic Universe
2654V

The Black Knight może zostać kolejną postacią w Marvel Cinematic Universe

Nadciągający „Avengers: Endgame” zapoczątkuje nowy rozdział w historii Marvel Cinematic Universe. Projekt potrzebuje nowych bohaterów, którzy będą występować w kolejnych filmach i jednym z kandydatów jest podobno The Black Knight.

Już we wrześniu pojawiły się plotki, według których Marvel szykuje film zatytułowany „Captain Britain and the Black Knight” - projekt miałby wprowadzić do Marvel Cinematic Universe dwóch drugoplanowych superbohaterów, ale postacie otrzymałyby kluczowe znaczenie w kolejnej fazie MCU. Za opowieść w roli reżysera miał odpowiadać Guy Ritchie („Sherlock Holmes”, „The Man From U.N.C.L.E.”).

Przegląd kina superbohaterskiego. Jakie filmy obejrzymy w 2019 roku?

Teraz na temat nowych twarzy postanowił wypowiedzieć się Jeremy Conrad – współzałożyciel MCU Cosmic – którego zdaniem Marvel chce skupić się właśnie na The Black Knight. Zdaniem Conrada, Dane Whitman ma trafić na duży ekran dzięki Wymiarowi Kwantowemu.

Już w „Ant-Man” i „ Ant-Man i Osa” został poruszony temat Wymiaru Kwantowego, jednak dopiero The Black Knight ma rozszerzyć koncepcję. Kevin Feige z Marvel Studios już wcześniej kilkukrotnie podkreślił, że Quantum Realm w istotny sposób wpłynie na Marvel Cinematic Universe i pozwoli na wprowadzenie nowych bohaterów.

Conrad opublikował nawet ujęcie z „ Ant-Man i Osa”, w którym widzimy tajemnicze miasto – jest to podobno związane z The Black Knight, jednak na konkretny ruch ze strony Marvela musimy jeszcze zaczekać.

Warto podkreślić, że jednym z pierwszych „Czarnych Rycerzy” był Sir Percy, który walczył u boku Króla Artura. Jego potomek, Nathan Garret, był zły i przegrał w pojedynku z Iron Manem, ale na łożu śmierci poprosił swojego kuzyna, Danego Witmana, by ten czynił dobro. Mężczyzna następnie został jednym z Avengersów.

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/avengers/the-black-knight-will-reportedly-be-connected-to-ant-man-and-the-wasps-quantum-realm-a165545

Tagi: Marvel Cinematic Universe mavel The Black Knight

Nie przegap