Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2018 10:24
The Wolf Among Us 2 na szczęście nie powstaje. Twórcy otrzymali minimalny budżet na rozwój
2785V

The Wolf Among Us 2 na szczęście nie powstaje. Twórcy otrzymali minimalny budżet na rozwój

Telltale Games zostało zamknięte i deweloperzy nie mogli dokończyć prac nad między innymi The Wolf Among Us 2. Nie jest to jednak zła wiadomość, bo zespół borykał się ze sporymi problemami podczas rozwijania oczekiwanej przygody.

The Wolf Among Us trafiło na rynek w 2013 roku. Gra została doceniona przez szerokie grono odbiorców i jest to bez wątpienia jedna z najmocniejszych historii przygotowanych przez Telltale Games.

The Walking Dead: The Final Season ekskluzywnie na Epic Games Store. Walka o gry na PC trwa

Bardzo długo czekaliśmy na zapowiedź The Wolf Among Us 2. Twórcy potwierdzili prace nad grą w lipcu 2017 roku, ale projekt wciąż znajdował się w powijakach, a ponadto Telltale Games nie wierzyło w produkcję.

Redakcja Eurogamera rozmawiała z byłym przedstawicielem studia, który wspomniał o niepokojących informacjach dotyczących The Wolf Among Us 2 – gra otrzymała skromny budżet:

„Budżet był wyjątkowo mały, nawet według standardów Telltale. Wszyscy wiedzieli, że The Wolf Among Us osiągnęł sukces w recenzjach, ale produkcja nie była  komercyjnym hitem.”

Gra znajdowała się w bardzo wczesnej fazie powstawania – zespół posiadał w zasadzie wyłącznie grafiki koncepcyjne oraz odrobinę kodu do przygotowywania prototypu rozgrywki. Sytuacja była o tyle zabawna, że w pewnym momencie planowano zakończenie The Wolf Among Us 2 na trzech odcinkach...

Źródło: https://gamingbolt.com/the-wolf-among-us-2-was-going-to-be-developed-on-a-shoestring-budget-report

Tagi: Telltale Games The Wolf Among Us: Season Two