Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2018 08:48
Phil Spencer Człowiekiem Roku. Microsoft zapewni rozgrywkę na wszystkich urządzeniach i nie zapomina o PC
1616V

Phil Spencer Człowiekiem Roku. Microsoft zapewni rozgrywkę na wszystkich urządzeniach i nie zapomina o PC

Wiceprezes wykonawczy do spraw gier w Microsofcie został wybrany Człowiekiem Roku przez znany portal GamesIndustry. W wywiadzie Phil Spencer wspomniał o planach na kolejne 12 miesięcy i firma chce się skupić na wszystkich sprzętach.

Według ostatnich plotek w 2019 roku mają pojawić się pierwsze urządzenia do streamingu przygotowane przez Microsoft i ważną rolę dla wszystkich graczy odegra Project xCloud – informatorzy najwidoczniej tym razem nie zawodzą, ponieważ Microsoft szykuje więcej sposobów do gry dla wszystkich graczy.

Xbox Anaconda, Xbox Lockhart, Xbox Maverick, Xbox Anthem i więcej. Microsoft pracuje nad zestawem konsol

„2019 rok będzie wspaniały dla gier. Jestem podekscytowany tym, co mamy przed sobą, w tym Crackdown 3, Ori and the Will of the Wisps, Gears 5, jak i niesamowite zestawienie gier, które będą wyglądać i działać lepiej na Xbox One X. Podczas gdy nadal będziemy rozwijać naszą pozycję na rynku konsol, zobaczysz, że gracze otrzymają więcej sposobów na grę na Xboksie na wszystkich urządzeniach.”

Powyższe słowa wypowiedział oczywiście Phil Spencer – te „sposoby” to prawdopodobnie wspomniane w przeciekach urządzenia, które mają wykorzystać chmurę do przyjemnej rozgrywki. W kolejnych miesiącach zobaczymy również w akcji Project xCloud – jak wiadomo usługa jest już testowana, jednak dopiero od 2019 roku propozycja trafi do szerszego grona odbiorców.

Szef marki Xbox podkreślił również, że gry są obecnie głównym priorytetem całego Microsoftu, a dyrektor generalny Satya Nadella podchodzi do tej branży z wielkim entuzjazmem. Nie jest to pewnie przypadek, bo jak wiadomo dział Xboksa generuje dla Amerykanów coraz lepsze rezultaty.

Spencer powiedział wprost, że otrzymał bardzo wielkie wsparcie od Satya, Amy Hood (dyrektor finansowa) i całej kadry kierowniczej wyższego szczebla. To właśnie dzięki temu Phil może w ostatnich miesiącach korzystać z ogromnych środków, by przejmować kolejne studia – celem Microsoftu jest dotarcie do wszystkich graczy.

Istotnym rynkiem dla korporacji z Redmond będzie również PC – firma chce odegrać większą rolę w dostarczaniu gier na Windowsa.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-12-17-people-of-the-year-phil-spencer

Tagi: Microsoft PC Phil Spencer xbox one