SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2018 08:25
Fallout 76 z dobrym wynikiem w Stanach Zjednoczonych. Red Dead Redemption 2 króluje w listopadzie
2005V

Fallout 76 z dobrym wynikiem w Stanach Zjednoczonych. Red Dead Redemption 2 króluje w listopadzie

Negatywne opinie, głupie decyzje wydawcy, a nawet wielkie błędy nie przestraszyły Amerykanów. Fallout 76 zanotował bardzo dobry wynik w Stanach Zjednoczonych i choć gra nie wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży, to Bethesda raczej nie może narzekać.

NPD w nocy przedstawiło wyniki sprzedaży z listopada w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu ponownie uplasował się Red Dead Redemption 2, jednak debiutujący Fallout 76 zdołał zająć czwarte miejsce – wynik ten przedstawia wyłącznie sprzedaż pudełek, ponieważ Bethesda nie dzieli się informacjami z cyfrowej dystrybucji. Nawet pomimo braku pełnych danych gra osiągnęła trzeci najlepszy start w historii serii – lepszy rezultat osiągnęły wyłącznie Fallout 4 i Fallout New Vegas...

Fallout 76 krytykowany za ceny świątecznych przedmiotów. Stroje po przecenie kosztują 79 zł

Red Dead Redemption 2 był ponownie najchętniej kupowanym tytułem w USA – gra Rockstar zajmuje drugie miejsce pod względem rocznej sprzedaży. Tylko Call of Duty: Black Ops 4 może pochwalić się większym zainteresowaniem. Najnowsza strzelanka Treyarch to jednocześnie druga najszybciej sprzedająca się pozycja na PlayStation 4 i Xboksa One w historii – tylko Call of Duty: WWII szybciej znikało ze sklepów.

Amerykanie kochają markę Call of Duty – 2018 rok to piąty rok z rzędu, a ogólnie dziewiąty w ciągu ostatnich 10 lat, gdy IP Activision jest najlepiej sprzedającą się grą w okresie od stycznia do listopada. Pokemon: Let's Go Pikachu/Eevee zajęło piątą i szóstą lokatę, ale jednocześnie tylko Pokemon: Stadium z 2000 roku odnotował lepszy start na amerykańskim terenie.

Pierwszy raz w historii na amerykańskiej ziemi trzy konsole osiągnęły wynik ponad 1 mln sprzedanych egzemplarzy każda – Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Konsola Nintendo cieszyła się bardzo dobrym zainteresowaniem – to hybrydowej urządzenie zanotowało najlepszy wynik pod względem dolarów w USA.

Tak prezentują się najchętniej kupowany gry w USA (listopad 2018):

 1. Red Dead Redemption 2
 2. Call of Duty: Black Ops 4
 3. Battlefield V
 4. Fallout 76
 5. Pokemon Lets Go Pikachu
 6. Pokemon Lets Go Eevee
 7. NBA 2K19
 8. Madden NFL 19
 9. Spyro Reignited Trilogy
 10. FIFA 19
 11. Assasssin's Creed Odyssey
 12. Super Mario Party
 13. Spider-Man
 14. Mario Kart 8
 15. WWE 2K19
 16. God of War 
 17. Shadow of the Tomb Raider
 18. Just Dance 2019
 19. Grand Theft Auto V
 20. Forza Horizon 4

Źródło: NPD

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 stany zjednoczone usa wyniki sprzedaży