Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2018 12:49
Marvel i prawa do bohaterów. Zaktualizowana grafika przedstawia herosów Netflixa
3621V

Marvel i prawa do bohaterów. Zaktualizowana grafika przedstawia herosów Netflixa

Marvel stworzył wielu wyjątkowych bohaterów, ale firma nie posiada praw do wszystkich postaci. W Sieci pojawiła się zaktualizowana grafika, która pokazuje sytuację na rynku. Materiał uwzględnia ostatnie ruchy związane z przejęciem 21st Century Fox oraz pojawieniem się na rynku Netflixa.

Wkrótce będziemy świadkami prawdziwej rewolucji w filmowym Marvel Cinematic Universe. Walka z Thanosem pochłonie wielu bohaterów, więc w kolejnych produkcjach zobaczymy nowe twarze.

Spider-Man od Insomniac Games zostanie przeniesiony na komiks. Marvel rozbuduje historię

Zaprezentowana grafika pokazuje aktualną sytuację bohaterów Marvela. Do wysokobudżetowych opowieści przygotowanych z myślą o dużym ekranie Marvela mogą w przyszłości dołączyć między innymi X-Meni, jednak warto zwrócić uwagę, że Netlix posiada prawa do między innymi Punishera.

Sony może korzystać z postaci kojarzonych ze Spider-Manem – to właśnie z tego powodu korporacja chce stworzyć „Sony's Universe of Marvel Characters” i przedstawiać wydarzenia między innymi Venoma, czy też Silver Sable.

Luke Cage, Iron Fist i Daredevil nie otrzymają na Netflix nowych przygód, ale według ostatnich plotek, platforma zagwarantowała sobie dwuletnią wyłączność na herosów – w tej sytuacji Marvel nie może ich aktualnie dołączyć do swoich produkcji.

Marvel postacie

/Kliknij aby powiększyć/

Źródło: https://comicbook.com/marvel/2018/12/17/marvel-character-ownership-rights-infographic-netflix-update/

Tagi: Marvel Marvel Cinematic Universe netflix Sony