Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.12.2018 10:38
Gwiazda "Bajer z Bel-Air" pozywa Epic Games i Take-Two za bezprawne wykorzystanie jego tańca
2043V

Gwiazda "Bajer z Bel-Air" pozywa Epic Games i Take-Two za bezprawne wykorzystanie jego tańca

Epic Games zaczyna mieć poważniejsze problemy z powodu Fortnite'a. Kolejne osoby decydują się na pozwy sądowe. Tym razem zrobiła to gwiazda serialu "Bajer z Bel-Air".

Fortnite zdobył gigantyczną popularność nie tylko wśród graczy hardkorowych, ale przede wszystkich casuali i dzieci. Ci chętnie korzystają z różnego rodzaju emotek w grze. Te emotki są jednak rosnącym problemem dla dewelopera i wydawcy.

Fortnite ma problem. Kolejna osoba pozwie Epic Games

Kolejne osoby zaczynają dochodzić swoich praw i składają pozwy sądowe przeciwko Epicowi w związku z Fortnite. Zaczęło się od rapera 2Milly, który postanowił pozwać Epic Games za bezprawne wykorzystanie jego tańca - The Milly Rock. Kolejną osobą z pozwem jest Lenwood ‘Skip’ Hamilton.

Do nich dołączy zdecydowanie ktoś większego kalibru. Alfonso Ribeiro, jedna z gwiazd sitcomu "Bajer z Bel-Air", która wymyśliła taniec znany jako The Carlton. Ten pojawił się pierwszy raz w jednym z epizodów w 1991 roku i od tego czasu Ribeiro wykonywał go jako swój znak rozpoznawalny.

Riberio co ważne postanowił pozwać także Take-Two o bezprawne wykorzystanie jego tańca w NBA 2K18, w którym obecny jest, tak samo jak w Fortnite.

Jakby było mało, swój pozew złożyć ma także tzw. The Backpack Kid, który dał życie tańcowi The Floss, który później wraz z autorem znalazł się m.in. w wideoklipie Kate Perry - “Swish Swish” oraz w jednym odcinku SNL.

Wszystko rozbija się o bezprawne wykorzystanie ruchów przez Epic w Fortnite i zarabianie na nich bez udziału autorów i pomysłodawców.

Źródło: https://variety.com/2018/gaming/news/epic-games-take-two-interactive-complaints-1203091585/

Tagi: Bajer z Bel-Air Epic games Fortnite Gearbox Software pozew sądowy

Nie przegap