Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2018 11:19
Flashe Gaming Glove to specjalny rękaw, który ma zwiększyć wydajność w grach
1554V

Flashe Gaming Glove to specjalny rękaw, który ma zwiększyć wydajność w grach

Gracze uwielbiają najróżniejsze gadżety, których zadaniem jest zwiększenie wydajności podczas rozgrywki, więc twórcy Flashe Gaming Glove nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Rękaw został bardzo ciepło przyjęty na Kickstarterze.

Oskar "Dodde" Ödmark w 2014 roku nabawił się kontuzji barku i wpadł na pomysł stworzenia specjalnego rękawa dla graczy. Inżynier mechaniki jest przekonany, że Flashe Gaming Glove zwiększy wydajność graczy podczas rozgrywki na komputerach osobistych.

Xbox Cloud ma korzystać z AMD Picasso. Microsoft stawia na dobrą cenę

Flashe Gaming Glove trafił na Kickstarter i została dostrzeżona przez graczy. Ponad 760 graczy wpłaciło już blisko 51 tysięcy dolarów, a twórca chciał otrzymać zaledwie 11 tysięcy, więc jak widać zainteresowanie jest naprawdę dobre.

Nie jest to przypadek, ponieważ rękawy kompresyjne są od dawna stosowane w innych sportach i badania potwierdzają ich dobry wpływ na sportowca. Zdaniem specjalistów ucisk poprawia krążenie krwi, pozwala utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała, a nawet zmniejsza problemy z mięśniami i pozwala szybciej wrócić do zdrowia.

Flashe Gaming Glove ma pomóc w wielogodzinnej rozgrywce, ponieważ ręka nie będzie się tak szybko męczyć, a w trakcie zmagań nie pojawi się problem z bólem nadgarstka. Projekt pozwoli również trzymać w odpowiedni sposób dłoń, by ta nie była narażona na najróżniejsze urazy.

„Poszukując sposobu rozwiązania tego problemu, rozpoczęliśmy badania i obserwacje, by zobaczyć, jak jest optymalny kąt w stosunku do myszki do gier. Badania pokazują, że część przyczyn, która prowadzi do urazów związanych z myszkami jest kąt względem urządzenia i powinniśmy dążyć do utrzymania prostego ramienia w stosunku do sprzętu.”

Flashe Gaming Glove trafi do pierwszych klientów w lutym.

Źródło: https://wccftech.com/performance-enhancing-gaming-glove/

Tagi: ciekawostka Flashe Gaming Glove kickstarter