Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2018 20:10
FOX styczeń.  Powrót The Gifted i Magnum: Detektyw z Hawajów
758V

FOX styczeń. Powrót The Gifted i Magnum: Detektyw z Hawajów

FOX opublikował pełną listę nowości, które czekają na widzów w styczniu. Na dobry początek roku zainteresowani zapoznają się z nowym The Gifted oraz odświeżonym Magnum: Detektyw z Hawajów.

MAGNUM: DETEKTYW Z HAWAJÓW, sezon 1

Magnum P.I., season 1
(20 odcinków po 60 minut)

PREMIERA: CZWARTEK 31 STYCZNIA O GODZ. 21:05  
Emisja w czwartki o godz. 21:05

Magnum: Detektyw z Hawajów to nowa odsłona popularnego w latach 80. – w Polsce w latach 90. – serialu i stanowi doskonałą propozycję na emocjonujące, czwartkowe wieczory i prawdziwą gratkę dla każdego fana kina akcji!

Już od jakiego czasu pojawiały się informacje o planach stworzenia nowej wersji tego klasyka serialowego kina akcji, czyli serialu Magnum z Tomem Selleckiem. Głównym bohaterem, podobnie jak w oryginale, jest Thomas Magnum (w tej roli Jay HernandezPiękna i szalona, Złe mamuśki) –  były komandos Navy SEAL, który po powrocie z Afganistanu podejmuje się zupełnie nowej pracy i zostaje konsultantem książek przygodowych oraz prywatnym detektywem na Hawajach.

Magnum zmienia swoje życie, ale nadal korzysta z umiejętności, które zdobył w wojsku. Były komandos rozwiązuje zawiłe sprawy z pomocą swoich przyjaciół-weteranów –  Theodora "TC" Calvina (Stephen Hill) i Orville'a "Ricka" Wrighta (Zachary Knighton), a także byłej agentki MI6 Juliet Higgins (Perdita Weeks). Reżyserem nowych historii detektywa Magnuma jest m.in. Justin Lin, znany z reżyserowania takich hitów jak Szybcy i wściekli.

Oryginalny serial Magnum emitowany był w latach 1980-1988. Wtedy był jednym z najczęściej oglądanych na świecie seriali telewizyjnych. Popularność ta była w dużej mierze zasługą Toma Sellecka, odtwórcy głównej roli detektywa Magnuma, który żyje w luksusowej willi na Hawajach. Ale to tylko pozory – Magnum nie jest bowiem bogaty, zarządza jedynie majątkiem wiecznie nieobecnego właściciela i beztrosko korzysta z jego czerwonego Ferrari.

Mimo że nowa wersja Magnum w dużej mierze bazuje na wersji z lat 80., w nowym serialu pojawią się też pewne różnice – na przykład w postaci Higginsa. W serialu z Selleckiem Higgins był staroświeckim, byłym sierżantem, natomiast w nowej wersji ma na imię Juliet i jest atrakcyjną kobietą – byłą agentką MI6. To, co na pewno się nie zmieni, to fakt, że w serialu nie zabraknie wartkiej akcji, humoru i szybkich samochodów, a to wszystko w przepięknych okolicznościach hawajskiej przyrody.

W jednym z wywiadów odtwórca roli Thomasa Magnuma opowiadał o tym, jak jego postać została stworzona i czy będzie ona konkurować z kultowym już Magnumem w wykonaniu Sellecka?

Uważam, że od samego początku nikt z twórców nie chciał nawet próbować zastąpić Toma Sellecka. Dlatego nie próbowali znaleźć nikogo, kto wyglądał i czuł się jak Tom Selleck, ponieważ byłby to gotowy przepis na katastrofę. Po przeczytaniu scenariusza stwierdziłem: "Okej, oni tylko próbują to zaktualizować". Zmieniono Higginsa, który jest teraz kobietą, dodano trochę więcej akcji i pomieszano trochę serialu komediowego  obyczajowego Wszystkie dobre rzeczy zatrzymano, ale serial po tych zabiegach będzie nieco świeższy – powiedział Hernandez.

Jak nowy detektyw Magnum poradzi sobie w zupełnie innej rzeczywistości, która czeka go na Hawajach? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już w czwartek 31 stycznia o godzinie 21:05 tylko na FOX!

CHICAGO FIRE, sezon 4

Chicago Fire, season 4
(23 odcinki po 60 minut)

 

PREMIERA: WTOREK 15 STYCZNIA O GODZ. 22:00 (2 odcinki)
Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 22:00 (2 odcinki)

Akcja Chicago Fire serialu skupia się wokół heroicznych strażaków i paramedyków pracujących w Chicagowskiej Straży Pożarnej, a dokładnie w Remizie 51. Oprócz bohaterskiego nastawienia bohaterów i spektakularnych akcji ratowniczych będziemy również świadkami ich codziennego życia i problemów z którymi muszą się zmierzyć kończąc służbę.

Premiera 4. sezonu produkcji nastąpi we wtorek 15 stycznia o godz. 22:00 na kanale FOX!

THE GIFTED: NAZNACZENI, sezon 2

The Gifted, season 2

!!!NOWA DATA EMISJI!!!

PREMIERA: NIEDZIELA 13 STYCZNIA O GODZ. 20:10 (od 8. odcinka)
Emisja niedziele o godz. 20:10 (1 odcinek)

Drugi sezon serialu The Gifted: Naznaczeni kontynuuje historię rodziny Struckerów po tym jak odkryli, że ich dzieci mają nadprzyrodzone zdolności, które czynią ich mutantami. Po zniszczeniu podziemnej bazy mutanci zostali zmuszeni znaleźć sobie nowe miejsce na kryjówkę. Nie było to łatwe, dlatego podzielili się na grupy, tworząc siatkę rozlokowaną po całych Stanach. Dodatkowo nawiązali kontakt z mutantami z całego świata, żeby zewrzeć szyki i stawić opór polującym na nich jednostkom rządowym. Czy zatrzymają zbliżający się koniec? To nie będzie takie proste…

FILMOWY STYCZEŃ NA FOX

PARK JURAJSKI

  • WTOREK 1 STYCZNIA O GODZ. 15:55


ZAGINIONY ŚWIAT: JURASSIC PARK

  • WTOREK 1 STYCZNIA O GODZ. 18:30


PARK JURAJSKI III

  • SOBOTA 5 STYCZNIA O GODZ. 22:45


GLADIATOR

  • SOBOTA 12 STYCZNIA O GODZ. 20:10


ROBIN HOOD

  • SOBOTA 19 STYCZNIA O GODZ. 20:10

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: film filmy FOX serial seriale