Roger Żochowski Roger Żochowski 06.06.2010 12:38
Nowa Castlevania dla mas?
1056V

Nowa Castlevania dla mas?

 

Dave Cox, człowiek odpowiedzialny za produkcję Castlevania: Lords of Shadow, zdradził w jednym z wywiadów, że najnowsza odsłona serii będzie skierowana do szerszego grona odbiorców. Co miał na myśli?xxxxx
 

 

"Od samego początku naszym celem było stworzenie gry bardziej mainstreamowej. Chcieliśmy, aby tytuł spodobał się zachodnim graczom. Castlevania była do tej pory bardzo japońska, przez co trafiała do wąskiego grona odbiorców i nie miała szans na większy sukces poza Japonią."
 

- powiedział w wywiadzie dla CVG Dave. Jak zapewne większość pamięta, zespołowi pracującemu nad nową Castlevanią, pomaga studio Kojima Production. Cox nie omieszkał wspomnieć, że skorzystał z rad swojego kolegi po fachu, Hideo Kojimy, który zasugerował, że gracze powinni przede wszystkim identyfikować się z głównym bohaterem gry. Dlatego z miejsca odpadł typ mięśniaka, który najpierw działa potem myśli. Co by jednak nie mówili autorzy gry, inspiracje serią God of War widoczne są gołym okiem, w czym utwierdza mnie najnowsza galeria.
 

Tagi: castlevania: lords of shadow konami