Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.12.2018 14:32
Nintendo Switch 2 nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Japończycy skupiają się na wydanej konsoli
4242V

Nintendo Switch 2 nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Japończycy skupiają się na wydanej konsoli

New Nintendo Switch, Nintendo Switch 2, czy też Nintendo Switch 4K HDR Ready nie zadebiutują w najbliższym czasie. Szef amerykańskiego Nintendo wypowiedział się na temat nowej wersji hybrydowej konsoli

W październiku dziennikarze Wall Street Journal poruszyli świat informując o pracach nad nową wersją Nintendo Switcha. Urządzenie ma podobno zadebiutować w 2019 roku i w tej sprawie postawił wypowiedzieć się Reggie Fils-Aimé.

Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch? Prezes Nintendo tłumaczy brak gry na konsoli

Szef amerykańskiego Nintendo nie ukrywa, że wiele firm – także Nintendo – decyduje się na poprawienie swoich urządzeń, jednak nie musimy czekać na odpicowane Nintendo Switch. Aktualnie konsola Japończyków będzie na rynku przez drugie święta i firma chce się skupić na promocji dostępnych modeli.

Reggie Fils-Aimé nie powiedział oczywiście, że Nintendo Switch nie otrzyma nowej wersji, jednak podkreślił, że głównym celem Nintendo jest w tej chwili wydany model – zwrot „w tej chwili” jest pewnie znaczący, jednak nie możemy liczyć na prezentację na początku 2019 roku i premierę po 2-3 miesiącach.

Według plotek, poprawiony Nintendo Switch ma otrzymać lepszy wyświetlacz oraz konstrukcja będzie bardziej energooszczędna. Możemy oczywiście przewidywać, że Big N zdecyduje się na pełną kompatybilność z wydanym modelem – podobną sytuację widzieliśmy między innymi w Nintendo 3DS-a, PlayStation 4, czy też Xboksie One.

Źródło: https://wccftech.com/nintendo-switch-current-version/

Tagi: Nintendo nintendo switch nintendo switch 2 Reggie Fils-Aime

Nie przegap