Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.12.2018 09:19
Showmax opuszcza Polskę
4524V

Showmax opuszcza Polskę

Polski rynek został zdominowany przez Netflix i HBO GO. Okazuje się, że zostało na nim niewiele miejsca dla innych serwisów streamujących zawartość.

Miejsca na polskim rynku zrobiło się tak mało, że znika z niego Showmax. Firma postanowiła wycofać się z Polski, co nastąpi w ostatnim dniu stycznia 2019 r.

Showmax funkcjonuje od 2015 roku a w naszym kraju od lutego 2017 roku. Serwis stawiał przede wszystkim na polskie treści i oferował też kilka ekskluzywnych produkcji, m.in. popularne "Ucho Prezesa".

Poniżej znajdziecie oficjalny komunikat od polskiego oddziału Showmax:

"31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.
 
Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup".

Korzystaliście z Showmax? Czy strata tego serwisu jest dla was problemem, czy raczej unikaliście propozycji tej firmy?

Tagi: film hbo go Netflix polska showmax