Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 23:03
Venom 2 nadciąga. O filmie wspomniał współscenarzysta
1731V

Venom 2 nadciąga. O filmie wspomniał współscenarzysta

Nie będzie to raczej dla nikogo zaskoczenie. „Venom” odnotował kapitalny wynik, więc rozpoczęły się już prace nad stosowną kontynuacją. Na wiadomość od Sony przyjdzie nam pewnie zaczekać, ale kilka słów na temat projektu powiedział Jeff Pinkner.

„Venom” podzielił krytyków i widzów, ale opowieść cieszy się naprawdę dobrym zainteresowaniem. Produkcja wygenerowała już ponad 822 mln dolarów i znajduje się wśród najlepiej zarabiających filmów 2018 roku.

Venom rozbija bank. Jeden z najbardziej dochodowych filmów 2018 roku

Sony nie potrzebuje większej zachęty do kontynuowania tej historii, jednak korporacja nie będzie się śpieszyć z ogłoszeniem nowego filmu. Mimo to przed szereg wystąpił Jeff Pinkner,  który wspomniał, że prace nad tytułem trwają.

Współscenarzysta „Venoma” nie mógł wejść w szczegóły, jednak podkreślił, że aktualnie nie jest zaangażowany w prace nad filmem. Mogła w tym wypadku nastąpić zmiana zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie opowieści.

Możemy mieć przy tym szczerą nadzieję, że Pinkner w niedalekiej przyszłości odbierze telefon z propozycją pracy przy „Venom 2”, ponieważ to właśnie on w jednym z ostatnich wywiadów podkreślił, że Spider-Man mógłby pojawić się w kolejnym filmie z Venomem w roli głównej. Oczywiście Sony oficjalnie nie mówi, czy jest taka możliwość, ale jest to raczej kwestia czasu.

Już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje dotyczące zmiany kategorii wiekowej – „Venom” otrzymał PG-13, by w przyszłości postać mogła zawitać do innych filmów. Korporacja tworzy Sony’s Universe of Marvel Characters i w tym wypadku gościnne występy postaci będą podobno standardem.  W projekcie firmy znajduje się również historia „Morbiusa” – w tym wypadku główna rola przypadła Jaredowi Leto.

Na zakończenie warto dodać, że Sony już po premierze „Venoma” potwierdziło dwa kolejne filmy związane z bohaterami – obie produkcje nie posiadają aktualnie tytułów, ale zadebiutują na dużym ekranie w 2020 roku.

Źródło: https://www.ign.com/articles/2018/12/11/venom-2-reportedly-confirmed-new-screenwriter-expected

Tagi: film sony venom venom 2

Nie przegap