Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 14:08
PlayStation Classic działa z DualShockiem 4. Adapter pozwala podłączyć każdy kontroler
2043V

PlayStation Classic działa z DualShockiem 4. Adapter pozwala podłączyć każdy kontroler

Sony dorzuciło do pudełek z PlayStation Classic aż dwa pady, jednak urządzenia oferują krótkie kable i w dodatku nie posiadają wibracji oraz analogów. Sytuację postanowili naprawić twórcy adaptera 8Bitdo.

31 grudnia do sprzedaży trafi specjalny adapter, dzięki któremu do PlayStation Classic podłączymy wybrany kontroler. Urządzenie musi jedynie komunikować się z konsolą za pomocą Bluetooth i oferuje pełne wsparcie oczekiwanych funkcji.

PlayStation 4 Pro „niezbędną ewolucją”. Sony chwali ulepszone PS4

8Bitdo pozwala podłączyć do PlayStation Classic kontroler z PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Nintendo Switcha, Nintendo Wii U, a nawet Wiimoty oraz Joy-Cony. Cały proces jest banalny, ponieważ korzystamy z USB konsoli Sony, następnie zajmujemy się szybkim parowaniem i możemy bez problemu cieszyć się wygodną rozgrywką na kanapie bez konieczności martwienia się o kable. Propozycja wspiera między innymi wibracje, została pozbawiona opóźnień, a zainteresowani mogą zająć się nawet skromną personalizacją i ustawić funkcje pod dane przyciski.

Adapter został wyceniony na 20 dolarów, więc pewnie skuszą się na niego wyłącznie najwięksi fani klasyki, którzy jednak liczą na możliwość bezproblemowej zabawy przy wykorzystaniu między innymi DualShocka 4.

Warto wspomnieć, że 8Bitdo już wcześniej przygotowało identyczne sprzęty do NES-a Classic i SNES-a Classic – jak widać firma znalazła sobie niszę, której potrafi zapewnić oczekiwany produkt. W asortymencie firmy znajduje się wiele różnorodnych kontrolerów skrojonych z myślą o miłośnikach retro rozgrywki.

Źródło: https://www.amazon.com/Wireless-Bluetooth-Adapter-PlayStation-Classic-Console/dp/B07L334WXC

Tagi: 8bitdo playstation classic Sony

Nie przegap