Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2018 21:30
PlayStation 4 Pro „niezbędną ewolucją”. Sony chwali ulepszone PS4
6941V

PlayStation 4 Pro „niezbędną ewolucją”. Sony chwali ulepszone PS4

Małymi krokami musimy szykować się na nową generacje, jednak Sony wciąż nie zapomina o PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Konsole Japończyków odnotowują świetne wyniki, więc sytuację postanowił skomentować Warwick Light.

Sony oraz Microsoft zaskoczyło oferując „pół-generację”. PlayStation 4 i Xbox One otrzymały mocniejsze wersje, których moc wykorzystali deweloperzy najnowszych produkcji. Trudno powiedzieć, czy podobny scenariusz możemy zobaczyć w przypadku następnych sprzętów, ale w kilku słowach o urządzeniu wypowiedział się wiceprezes i dyrektor zarządzający w Sony Interactive Entertainment Europe (Wielka Brytania, Australazja).

Sony przypomina o zmianach w PlayStation Plus. Już wkrótce tylko gry na PlayStation 4

Warwick Light udzielił wywiadu do najnowszego numeru MCVUK, w którym podkreślił, że choć w 2018 roku królował Fortnite, to jednak jego korporacja starała się rozwijać ekksluzywne tytuły, które mogą zainteresować singlistów. Sony wrzuciło na rynek między innymi God of War, Spider-Man, Detroit: Become Human, czy też Astro Bot na PlayStation VR.

Zdaniem przedstawiciela Sony, PlayStation 4 Pro było „niezbędną ewolucją”:

„Ulepszenie PlayStation 4 do PlayStation 4 Pro w połowie cyklu życia konsoli jest dobrym przykładem niezbędnej ewolucji. Udostępniło to naszym najbardziej zaangażowanym graczom jeszcze bardziej wciągające doświadczenie, które uzupełnia najnowsze osiągnięcia w technologii telewizyjnej.”

Light podkreślił, że od wprowadzenia PlayStation 4 Pro na rynek konsola cieszy się dobrym zainteresowaniem – jedna na pięć sprzedanych PlayStation 4 to właśnie PRO, a około 40% z tego rezultatu to gracze, którzy wcześniej posiadali konsolę aktualnej generacji od Sony.

Źródło: https://wccftech.com/sony-exec-ps4-pro-necessary-evolution/

Tagi: playstation 4 PlayStation 4 Pro sony Warwick Light