Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2018 22:30
Daredevil jednym z najpopularniejszych seriali na Netflix. Platforma nie dogadała się z Marvelem?
1843V

Daredevil jednym z najpopularniejszych seriali na Netflix. Platforma nie dogadała się z Marvelem?

Netflix oficjalnie anulował prace nad kolejnym sezonem „Daredevila”, jednak możemy mieć pewność, że akurat w tym przypadku problemem nie okazała się oglądalność. Nie jest to dobra wiadomość dla widzów wyczekujących na kolejne historie „Punishera”.

Daredevil” został usunięty po trzecim, bardzo dobrym sezonie. Twórcy oraz aktorzy wierzyli w przygotowanie kolejnej historii, jednak Netflix zdecydował się nie kontynuować wydarzeń Matta Murdocka.

The Umbrella Academy na Netflix. Platforma pokazuje superbohaterów

W Sieci pojawiło się kilka opinii, według których „Daredevil” nie osiągnął oczekiwanych wyników, jednak w tej sprawie wypowiedzieli się analitycy z 7Park Data. Specjaliści zbadali sytuację serialu i potwierdzili wynik na poziomie 192 mln uruchomień w ubiegłym miesiącu. Tylko „Chilling Adventures of Sabrina”, „House of Cards” oraz „The Great British Baking Show” osiągnęły lepszy rezultat.

7Park Data nie posiada dokładnych informacji od Netflixa, jednak korzysta z własnego algorytmu i uważa, że ponad 600 000 subskrybentów ze Stanów Zjednoczonych zdecydowało się oglądać najnowszy sezon „Daredevil”. Jest to drugi raport, według którego serial prezentował naprawdę dobre wyniki.

Gdzie w tej sytuacji leży problem? Według nieoficjalnych informacji Netflix nie dogadał się z Marvelem. Ta druga firma przygotowuje się do uruchomienia Disney+ i najwyraźniej oba podmioty nie doszły do porozumienia.

Nie jest to dobra wiadomość dla „Punishera” - jak wiadomo drugi sezon znajduje się właśnie w postprodukcji, ale wiele na to wskazuje, że Frank Castle w przyszłym roku wyruszy na swoją ostatnią historię na Netflix.

Źródło: https://comicbook.com/marvel/2018/12/10/most-popular-netflix-show-daredevil-canceled/

Tagi: daredevil marvel Marvel Cinematic Universe Netflix

Nie przegap